zarobki pielęgniarki polska służba zdrowia
Jakub Kaminski/East News ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Joanna Szwalikowska - 15 Listopada 2020

Czy waszym zdaniem zarobki pielęgniarek w Polsce są godne?

Czy pielęgniarki w Polsce otrzymują godne zarobki? Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy uważacie, że wysokość ich pensji jest adekwatna do tego, jak trudną i ważną pracę wykonują?

Jak wyglądają zarobki pielęgniarek w Polsce? Czy są one adekwatne do odpowiedzialności, jaka ciąży na pracownikach służby zdrowia? Główny Urząd Statystyczny w lutym opublikował badanie prowadzone co dwa lata na temat struktury wynagrodzeń w poszczególnych zawodach w październiku 2018 roku.

Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"Czytaj dalej

Z badania wynika, że przeciętne wynagrodzenia pielęgniarki lub pielęgniarza w 2018 roku wynosiło 5327,64 zł (wszystkie kwoty za GUS - brutto). Na rękę daje to ok. 3,8 tys. zł. Średnia pensja na tym stanowisku jest wyższa o 6,4 proc. od przeciętnego wynagrodzenia brutto w 2018 roku, czyli 5003,78 zł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Mediana zarobków pielęgniarek wyniosła 5198,33 złotych, co oznacza, że połowa osób zatrudnionych na tym stanowisku zarabiała kwotę równą lub niższą 5198, 33 zł. Przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki w sektorze publicznym to 5426,21 zł, z kolei w sektorze prywatnym - 4824,81 zł.

16 października bieżącego roku gościem w programie "Jeden na jeden" w TVN24 był senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski, z którym rozmawiano na temat kondycji służby zdrowia oraz stopnia przygotowania Polski na drugą falę pandemii. W pewnym momencie rozmowa zeszła jednak na temat zarobków pielęgniarek.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych

2. Masz dziecko? Czas jest tylko do końca listopada, możesz dostać dodatek do 500 plus

3. Zrobiła z pozoru zwykłe zdjęcie grobu. Kiedy w domu przyjrzała się bliżej, zamarła, przerażający szczegół

Karczewski przyznał, że jego zdaniem pielęgniarki oraz lekarze obecnie zarabiają bardzo dobrze, na co senator zaczął być dopytywany o to, co jego zdaniem oznacza "zarabiać dobrze". Zważając zwłaszcza na ogromną odpowiedzialność, jaka spoczywa na barkach pracowników służby zdrowia. Senator odpowiedział, iż jego zdaniem "są te zarobki wystarczające". Podzielacie tę opinię?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny apel WHO. Mocne słowa i wytyczne, od których zależy nasze bezpieczeństwo
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Wszyscy mówią o jego skuteczności. Niesamowite działanie naparu z liści laurowych i jabłek
  7. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Medonet, Konkret 24 PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News