"Zaraza" trafia do sprzedaży. Od razu ze statusem złotej płyty

"Zaraza" trafia do sprzedaży. Od razu ze statusem złotej płyty Źródło: youtube.com/S.P. RECORDS

"Zaraza" to tytuł nowej płyty Kazika Staszewskiego. Płyta trafiła już do sprzedaży oraz na platformy streamingowe. Na krążku znajduje się 15 utworów, w tym "Twój ból jest lepszy niż mój". To dzięki niej, jeszcze tydzień przed oficjalną premierą płyta otrzymała status Złotej Płyty.

"Zaraza" to  pierwsza solowa płyta artysty od 12 lat. Współtwórcą krążka jest Wojtek Jabłoński, kompozytor i multiinstrumentalista, który gra w zespole Kult. Muzycy stworzyli razem takie albumy jak "Los się musi odmienić", "Piosenki Toma Waitsa" czy "41". Do nagrań zaangażowano Konrada Wantrycha, zaś producentem płyty jest Adam Toczko.

"Zaraz" stała się Złotą Płytą tydzień przed oficjalną premierą. Taki status otrzymują albumy, które sprzedadzą się w nakładzie większym niż 15 tysięcy egzemplarzy. Wytwórnia S.P. Records liczy na to, że płyta pokryje się platyną już wkrótce. Tytuł Platynowej Płyty przysługuje tym albumom, które osiągną sprzedaż 30 tysięcy egzemplarzy.

"Zaraza" wywołała burzę

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Na płycie "Zaraza" znajduje się piętnaście utworów. Niektóre z nich nawiązują swoją nazwą do epidemii koronawirusa i sytuacji  społecznej. Na "Zarazie" usłyszymy zatem "Kwarantannę", piosenkę zatytułowaną "Ona zakażona miłością" czy "Kluczem przyciskaj windę". Na płycie znalazło się miejsce dla osławionej piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój".

Piosenka wywołała niemałe trzęsienie ziemi w Polskim Radiu, gdy po zwycięstwie tego utworu w Liście Przebojów, podjęto decyzję o anulacji wyników. W efekcie z programu Trzeciego Polskiego Radia zaczęli masowo odchodzić dziennikarze, a artyści zapowiadali bojkot tej rozgłośni.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja z każdą godziną jest coraz gorsza, pojawił się kluczowy apel policji. W akcji jest już Krzysztof Rutkowski, rodzina zaginionego jest zrozpaczona

2. Rak płuc to niezwykle niebezpieczna choroba. Pierwsze objawy można dostrzec na twarzy

Piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" to komentarz do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wybrał się na warszawski cmentarz, by złożyć kwiaty z okazji rocznicy Katastrofy Smoleńskiej 10 kwietnia. W tym czasie nekropolie pozostawały zamknięte dla "zwykłych" obywateli.  Zamierzacie kupić płytę Kazika? Album jest dostępny na platformach typu Spotify. Krążek w sklepie kosztuje około 40 złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Polsce już sypie grzybami. Podajemy miejscowości, w których mnożą się na potęgę i można już zbierać
  2. Jest oficjalna data walki Tomasza Adamka. Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość
  3. Mąż podejrzał wagę żony i niemal natychmiast się rozstali. Powód sprawia, że ręce opadają
  4. W 4. miesiącu ciąży odkryła sekretny telefon męża. Gdy zobaczyła, do czego mu służy, nogi się pod nią ugięły
  5. Na pierwszy rzut oka widać tylko zebry, ale wyjątkowo spostrzegawcze osoby zobaczą coś jeszcze. Udało Wam się?
  6. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało ważną wiadomość. Apeluje do wszystkich Polaków

Źródło: Gazeta Wyborcza

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News