Po dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce jakiś czas temu w Rimini, nastroje społeczne związane z falą migracyjną stają się coraz częściej skrajne. Jedną z osób, która zdecydowała się więc zająć stanowisko w sprawie przyjęcia do Polski uchodźców oraz imigrantów, jest bohater kontrowersyjnego nagrania opublikowanego na Facebooku. Natychmiast wywołało ono naprawdę ogromny skandal.

Paweł Wyrzykowski, który pełni funkcję członka zarządu oraz prezesa okręgu siedleckiego partii Wolność prowadzonej przez Janusza Korwin-Mikkego, udostępnił na jednym z portali społecznościowych bezpośrednią wiadomość odnoszącą się do napływu imigrantów do naszego kraju. Co zadziwiające, przez cały czas trwania nagrania trzyma on w rękach broń, którą następnie przeładowuje.

Wyrzykowski, ubrany w koszulkę z motywem Żołnierzy Wyklętych, ironicznym tonem zaprosił imigrantów na polski plaże. Broń trzymana w rękach był bowiem jawnym znakiem dotyczącym jego poglądów na ten temat.

– Kolega Wyrzykowski nie atakował nikogo po narodowości i wyznaniu, bo o ile wiem, imigrant to nie jest narodowość, więc nie podpada to pod paragraf. (…) Poza tym, był na plaży, więc pewnie mu się to skojarzyło z pewną plażą w Rimini i stąd taka ostrość sformułowań. Wiele osób jest tym zbulwersowanych. (…) My nie walczymy z imigrantami, tylko z pasożytami, czyli ludźmi, którzy przyjeżdżają do Europy po to, żeby dostawać zasiłki – opowiedział o sprawie sam Korwin-Mikke.

Film opublikowany przez Wyrzykowskiego natychmiast wywołał ogromne kontrowersje. Nawet wśród zwolenników partii Wolność, którzy teoretycznie wspierają działacza, wywołał bardzo mieszane uczucia.

Paweł Wyrzykowski z Partii „Wolność” chce strzelać do imigrantów

CZŁONEK ZARZĄDU PARTII NAWOŁUJE DO MORDOWANIA IMIGRANTÓW

„Zapraszamy imigrantów, czekamy na was na naszej plaży” – przeładowując trzymaną w ręku broń mówi Paweł Wyrzykowski, członek zarządu krajowego partii „Wolność” Janusza Korwin – Mikke oraz prezes okręgu siedleckiego tej partii, podczas zjazdu w Łazach.

Ośrodek składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym lub wyznaniowym oraz nawoływania do popełnienia zbrodni.

Poglądy Korwina i jego wyznawców trafiają głównie do młodzieży, która daje się uwieść „prostymi rozwiązaniami” głoszonymi przez partię „Wolność”. Również przyzwolenie na stosowanie przemocy wobec ludzi. Codziennie dochodzi w Polsce do ataków na obcokrajowców, bo osoby o niskim potencjale krytycznym czują się moralnie usprawiedliwione właśnie poprzez promowanie tego rodzaju narracji.
Dlatego uważamy działanie Pawła Wyrzykowskiego za wysoce szkodliwe społecznie.
_______
Nasz Ośrodek staje na drodze brunatnej fali zalewającej Polskę. Doprowadzamy do procesów liderów i ideologów neofaszystowskich bojówek. Codziennie opracowujemy nowe zgłoszenia o popełnieniu przestępstw z nienawiści. Pomagamy ofiarom prześladowań i raportujemy o aktualnej sytuacji w Polsce.
Utrzymujemy się wyłącznie z waszych wpłat, czyli z donacji osób, które popierają nasze działania.
Będziemy zobowiązani jeśli zdecydują się Państwo wesprzeć działania naszej organizacji donacją.
PayPal i karta płatnicza: https://www.omzrik.pl/donacja
Dane do przelewu:
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
ul Górczewska 53
01-401 Warszawa
nr konta 19 2490 0005 0000 4520 8435 8540
tytuł : „darowizna na działalność statutową”
IBAN : PL19249000050000452084358540
SWIFT: ALBPPLPW

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na 1 września 2017

Plaże to miejsce relaksu ale i przerażających, seksualnych zbrodni. Oto najgorsze z nich

Zobacz również