Podróże bywają długie i nużące, szczególnie te na ogromne odległości. Receptę na to znalazła pewna amerykańska firma, której maszyna będzie mogła przewieść turystów z Warszawy do Nowego Jorku w cztery godziny. Jeśli projekt się uda, powoli będziemy mogli zapomnieć o dotychczasowych środkach transportu.

Choć rewolucyjny samolot jeszcze nie powstał, już nazywany został synem Concorde’a. S-512 Quiet od firmy Spike został zaprojektowany specjalnie dla najbogatszych klientów, czego dowodem są luksusowe wnętrza, w jakie zostanie wyposażony. Ma także nie posiadać okien, a jedynie ekrany, na które z kamery będzie wysyłany obraz otoczenia maszyny.

Samolot trafi do właścicieli w 2023 roku, a zamówienia będzie można składać dwa lata wcześniej. Na ich pokładzie zmieści się maksymalnie 18 pasażerów. To niedużo w porównaniu do ceny, jaką trzeba będzie za niego zapłacić, bo wyniesie ona od 60 do 80 miliardów. Nie wydaje się jednak, aby miała odstraszyć potencjalnych nabywców, gdyż już teraz za podobne modele płaci się podobne pieniądze.

Odrzutowiec nie będzie tak szybki, jak legendarny brytyjsko-francuski Concorde, ale prędkość, którą rozwinie i tak powala. Będzie większa od tej, na którą pozwolić mogą sobie zwykłe samoloty pasażerskie. S-512 poleci z prędkością 1960 km/h. Przykładowo Airbus A380 nie poleci szybciej niż 1020 km/h. Dzięki swoim niezwykłym możliwościom teoretycznie mógłby polecieć z Lotniska Chopina w Warszawie na słynny port lotniczy Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku w zaledwie 4 godziny.

źródło: o2.pl

Te zdjęcia były tajne i to nie bez powodu. FBI ujawnia nowe, wstrząsające fotografie z 9/11

Gdzie żyje się taniej: w Polsce czy na Białorusi? PIORUNUJĄCA różnica!

...

Zobacz również