Zapłakana opozycja błaga o zmianę zdania. Największa gwiazda REZYGNUJE

Zapłakana opozycja błaga o zmianę zdania. Największa gwiazda REZYGNUJE

Decyzja jednej z najbardziej eksponowanych w mediach posłanek Nowoczesnej zszokowała jej partyjnych kolegów. Ci liczyli, że Kamila Gasiuk-Pihowicz obejmie ważną rolę w partii, jednak posłanka zdecydowała inaczej.

​Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Paweł Pudłowski zrezygnowali z kandydowania na szefa Nowoczesnej. Politycy postanowili poprzeć kandydaturę Katarzyny Lubnauer na stanowisko przewodniczącej partii. Jak zgodnie twierdzą, "jest ona najlepszą osobą do wzięcia odpowiedzialności". O fotel szefa partii nadal ubiega się Piotr Misiło.

Nowoczesna, czyli "jedna drużyna"

Gasiuk-Pihowicz i Pudłowski w oświadczeniu przekazanym PAP zgodnie oświadczyli, że Lubnauer ma ich pełne poparcie i wierzą, że posłanka poprowadzi Nowoczesną do sukcesów. - Jesteśmy przekonani, że nasza rekomendacja wzmocni Nowoczesną. Wierzymy, że potwierdzi ona, że jesteśmy jedną drużyną - napisali politycy. Kandydaci, którzy zrezygnowali z walki o stanowisko przewodniczącego Nowczesnej, ocenili, że partia potrzebuje "nowego otwarcia", a sukces w przyszłych wyborach zapewni jej "powrót do korzeni", czyli skupienie się na kwestiach gospodarczych. Taka zmiana ma również poprawić los Polaków. - Uważamy, że to najlepsza droga do tego, aby przywrócić ludziom nadzieję na prawdziwie Nowoczesną Polskę oraz stworzyć ponownie mocną alternatywę w życiu publicznym - oświadczyli posłowie.

Właściwa kandydatura?

Jak wynika z sondażu IPSOS dla Oko.press wyborcy Nowoczesnej uważają, że Lubnauer będzie najlepszym liderem partii. Taki pogląd wyraziło 38 proc. respondentów. Tuż za nią z 36-procentowym poparciem znalazła się Kamila Gasiuk-Pihowicz. Obecny szef Nowoczesnej Ryszard Petru uzyskał zaledwie 16-procentowy wynik. Gorzej Lubnauer wypadła w sondażu CBOS, gdzie tylko 20 proc. respondentów zadeklarowało, że ufa posłance Nowoczesnej. Tu z kolei lepiej wypadł Ryszard Petru z 23-procentowym wynikiem. Wybory na nowego przewodniczącego Nowoczesnej odbędą się w przyszły weekend podczas konwencji krajowej partii. ZOBACZ TAKŻE: Petru: Marsz Niepodległości powinien łączyć, nie dzielić Źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News