Miało być taniej dla obywateli, wyszło taniej dla dużych firm. PiS obiecywał, że ograniczy opłaty pobierane przez komorników. Ministerstwo Sprawiedliwości właśnie przedstawiło projekt, który owszem, ogranicza opłaty, ale… głównie dla biznesu. Stawka pobierana od dużych dłużników spadnie o jedną trzecią.

Za to pracownik, któremu komornik zajmie pensję za niespłaconą w terminie ratę, zapłaci stawkę o 25% wyższą niż dotychczas. Rozwiązań, które utrudniłyby życie alimenciarzom uchylającym się od płacenia na swoje dzieci, jak nie było, tak nie ma.

Plan Morawieckiego

Druzgocząca analiza wykonalności tzw. „Planu Morawieckiego”. Raport Fundacja Kaleckiego pokazuje wyraźnie to, przed czym Razem przestrzegało od kilku miesięcy: bez rozbudowy usług publicznych i gruntownych zmian redystrybucyjnych zapisane w planie cele społeczne są niemożliwe do zrealizowania.

Hurraoptymistyczne założenia dotyczące wzrostu gospodarczego i poziomu inwestycji nie biorą pod uwagę niekorzystnych trendów w naszym regionie i w całej UE. Założenia przedstawione przez prezesa Morawieckiego po prostu się nie spinają.

Adrian Zandberg

...

Zobacz również