Zandberg: 1 sierpnia stolicą przejdą neofaszyści i rasiści, a powstańcy walczyli z rasistami

Zandberg: 1 sierpnia stolicą przejdą neofaszyści i rasiści, a powstańcy walczyli z rasistami Źródło:

Adrian Zandberg skomentował nadchodzącą rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, w związku z którą liczne organizacje zapowiedziały marsze pamięci. Czołowy polityk partii Razem uważa, że w stolicy demonstrować będą m.in rasiści, a powstańcy walczyli z rasistowską ideologią. 

- Pierwszego sierpnia neofaszyści planują przemarsz ulicami Warszawy. Skrajna prawica będzie bezcześcić rocznicę Powstania, wymachując rasistowskimi symbolami i wzywając na ulicach do nienawiści - komentuje Zandberg.

Czołowy polityk partii Razem przypomina, że powstańcy walczyli z rasistami, którzy chcieli wyniszczyć niższe rasy, w tym Słowian.

- Bandyterka spod flag z celtykiem twierdzi, że "wypełni testament bohaterów". Czas skończyć z tym pomieszaniem pojęć. Powstańcy walczyli przeciwko rasistom, którzy chcieli zetrzeć "niższe rasy" z powierzchni ziemi. Kiedy moja babka, łączniczka Komendy Głównej Armii Krajowej, przedzierała się płonącymi ulicami pod gradem kul, strzelali do niej ideowi pobratymcy tych, którzy dziś zapowiadają śmierć "żydom, pedałom i lewakom" - dodaje. 

- Armia Krajowa walczyła o demokratyczną Polskę, w której panuje wolność słowa i wolność zrzeszania się, a nie o autorytarną, brunatną dyktaturę. Walczyła o Polskę sprawiedliwą społecznie, w której jest miejsce dla wszystkich, niezależnie od wyznawanej religii czy światopoglądu - a nie o bezwzględne panowanie silnych nad słabymi. Hajlujący pogrobowcy faszyzmu próbują się podszyć pod tradycję i walkę, z którą nie mają nic wspólnego - kończy Zandberg.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News