Zamach to totalna kompromitacja szwedzkiej policji. Służby powinny zapaść się pod ziemię

Zamach to totalna kompromitacja szwedzkiej policji. Służby powinny zapaść się pod ziemię Źródło: www.publicdomainpictures.net wikimedia.org

Jak donosi szwedzka policja, odpowiedzialny za piątkowy atak terrorystyczny obywatel Uzbekistanu powinien zostać deportowany z kraju jakiś czas temu. Tak się jednak nie stało. Wszystko przez pożałowania godną niekompetencję szwedzkich służb.

39 - letni Uzbek zatrzymany wieczorem w Marsta, starał się o prawo do stałego pobytu na terenie Szwecji już w 2014 roku. W czerwcu ubiegłego roku otrzymał odpowiedź negatywną, zaś w lutym obecnego miał dobrowolnie opuścić kraj. Sprawa została przekazana policji. Jak wyjawił jeden z funkcjonariuszy sztokholmskiej policji, Jan Evensson mężczyzna był poszukiwany od 24 lutego przez policję, jednak policjanci przez cały ten czas... nie potrafili go znaleźć - To była jedna z trzech tysięcy spraw o przymusowym wydaleniu, jakimi zajmujemy się w naszym regionie. Podobnych spraw jest dziesięć tysięcy w całym kraju - mówi Evensson. Na chwilę obecną śledczy przeprowadzili 500 przesłuchań i są w posiadaniu 80 materiałów dowodowych w postaci cyfrowej. Od piątku, w kilku dzielnicach Sztokholmu zatrzymano około 5 osób, które mają powiązania ze sprawą.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News