Strona Główna Wiadomości Polityka Atak na biuro Beaty Kempy. Obrzucili je koktajlami mołotowa
fot. youtube.com/canalzielony

Atak na biuro Beaty Kempy. Obrzucili je koktajlami mołotowa

Podpalono jedną z siedzib minister Beaty Kempy na Dolnym Śląsku. Wszystko wskazuje na to, że napastnicy chcieli zagrozić życiu minister Kempy. Do jej biura poselskiego wrzucono bowiem koktajle Mołotowa, które spowodowały pożar budynku.

Prokurator regionalny we Wrocławiu Piotr Kowalczyk powiedział, że sposób podpalenia wskazuje na działanie umyślnie sprawcy.

Wrzucono do środka pojemnik z łatwopalną cieczą. Na razie wciąż trwają tam czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Jednak prawdopodobnie śledztwo w tej sprawie przejmie wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu – powiedział prok. Kowalczyk.

ZOBACZ TAKŻE: Zmasowany atak w Polsce! Uderzyli w kilku miejscach, jest ostro

Atak na biuro

Do zdarzenia doszło nad ranem, biuro znajduje się w centrum Sycowa. Według wstępnych informacji, nikt nie ucierpiał – napastnik lub napastnicy, według spekulacji, mieli liczyć na to, że polityk obozu władzy pojawi się w swojej siedzibie.

Minister Beata Kempa jest posłanką Solidarnej Polski wybrana z listy Prawa i Sprawiedliwości. W rządzie pełni funkcję ministra bez teki. W przeszłości była szefową kancelarii premier Beaty Szydło i w poniedziałek w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego ponownie uzyskała nominację. Syców to rodzinne miasto poseł Kempy.

ZOBACZ TAKŻE: Znamy tożsamość zamachowca z Nowego Jorku!

Dalszy ciąg serii zamachów

Obrzucenie biura posłanki Kempy koktajlami Mołotowa to już czwarty zamach na siedziby parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy. Wcześniej farbą oblano mieszczące się przy ulicy Puławskiej 130 w Warszawie biuro posła PiS Andrzeja Melaka, a na drzwiach siedziby posła Leszka Dobrzyńskiego narysowano… symbol polski walczącej. W podobny sposób zdewastowano również biuro Joachima Brudzińskiego.

Źródło: niezależna.pl

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia

...

Zobacz również