Zamachów ciąg dalszy. Państwo Islamskie nie próżnuje – tym razem użyli wyjątkowo brutalnej metody. Zwabili swoje ofiary w pobliże samochodu pułapki i zabili. Zginęło kilkadziesiąt osób.

Do Tragedii doszło na wschodnim brzegu Eufratu. Dżihadyści w skupisku uchodźców zwabili ludzi do samochodu, który okazał się pułapką. Zamachowcy swoje ofiary najpierw ranili, a potem zakończyli ich żywot. O całej sprawie poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka – do wybuchu doszło na terenie kontrolowanym przez Syryjskie Siły Demokratyczne walczące u boku wojsk amerykańskich, dlatego atak miał zapewne cele prowokacyjne.

Kolejny atak

Na tym jednak nie koniec. Syryjska państwowa agencja SANA poinformowała, że Państwo Islamskie przeprowadziło tą samą metodą drugi zamach w mieście Dajr az-Zaur. W piątek jednak z telewizji kontrolowanej przez rząd w Damaszku dotarły informacje, iż miasto zostało uwolnione od rebeliantów ISIS.

Mimo, że ten bastion był już ostatnim, który znajdował się w rękach Państwa Islamskiego – nie oznacza to jeszcze wygranej. Rządowi bojownicy Baszara al-Assada cały czas walczą z dżihadystami, ponieważ nad prowincją Dajr az-Zaur, gdzie znajduje się łącznik IS z Irakiem – wciąż kontrolę ma Państwo Islamskie.

Źródło: wprost.pl

Ile żon może mieć muzułmanin? Szok! 10 zaskakujących faktów o islamie

12 znanych ludzi, którzy przeszli na inną religię

...

Zobacz również