Furia muzułmanów. Mężczyźni chodzą w burkach (video)

Furia muzułmanów. Mężczyźni chodzą w burkach (video) Źródło:

Grupa mężczyzn postanowiła przeprowadzić eksperyment społeczny badający reakcje rodowitych obywateli na kobiety ubrane w tradycyjne muzułmańskie stroje, zakrywające ciało od stóp do głów - burki, które nierozerwalnie kojarzone są z radykalizmem religijnych. Jak się jednak okazało, najbardziej agresywnie zareagował muzułmański imigrant.

Grupa kilku Australijczyków postanowiła założyć tradycyjne stroje muzułmańskich kobiet tj burkę, która w wielu krajach została zakazana ze względów bezpieczeństwa (pod strojem łatwo ukryć ładunki wybuchowe oraz identyfikacja osoby jest niemożliwa).

Mężczyźni chcieli w ten sposób sprawdzić jak działa system bezpieczeństwa w Australii, czy idąc ulicami zwrócą na siebie uwagę policji i czy funkcjonariusze w jakikolwiek sposób zareagują. Chcieli również zobaczyć w jaki sposób - jeśli w ogóle - zareaguje na to społeczeństwo.

Jednak już na samym początku eksperymentu, uwagę na "kobiety w burkach" zwrócił muzułmański imigrant. Gdy zorientował się, że pod burkami ukrywają się nie muzułmanki a biali mężczyźni, wpadł w szał.

 - Przestańcie być rasistami. Ściągajcie to natychmiast! - zaczął krzyczeć w stronę mężczyzn muzułmanin.

 - Nie mów nam co mamy robić - odpowiedział mu jeden z przebranych za muzułmankę.

 - Właśnie, że będę wam mówił co macie robić! Nie interesujcie się tym co się dzieje w Arabii Saudyjskiej, Afganistanie czy innym arabskim państwie! Żyjemy w Australii i żyjemy tutaj wolni. Mamy prawo by tutaj żyć i być wolnymi! - krzyczał do mężczyzn muzułmanin jednocześnie prowokując ich do użycia siły.

Film można obejrzeć również pod tym linkiem. Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:
bh Następny artykuł