WSZYSCY Polacy zapłacą WIĘCEJ! Będziecie wściekli

WSZYSCY Polacy zapłacą WIĘCEJ! Będziecie wściekli

Polacy coraz częściej decydują się na zakupy online. Niestety w porównaniu do poprzednich miesięcy tego roku oraz poprzedniego przyjdzie nam zapłacić sporo więcej w popularnych supermarketach.

Portal dlahandlu.pl przygotował zestawienie pokazujące jak wzrosły ceny w supermarketach w porównaniu zarówno do roku 2017, jak i poprzednich miesięcy 2018. Obejmuje ono 50 podstawowych produktów, wśród nich między innymi masło czy papryka, których ceny ostatnio poszły w górę. W przeciwieństwie do ziemniaków i cukru, które teraz kosztują mniej. Badanie zostało przeprowadzone w ostatni weekend czerwca i obejmuje również zakupy online.

Ile teraz zapłacimy za podstawowe zakupy?

Pierwszy na liście jest Intermarche gdzie za zakupy zapłacimy od 283,10 zł do 294,11. Jeszcze 3 miesiące temu ten sam rachunek był mniejszy o około 5 złotych, a w porównaniu z 2017 o 10 zł. Kolejny jest Piotr i Paweł gdzie zapłacimy od 290,74 zł do 294,91 zł, w marcu było taniej o około 14 złotych, a w ubiegłym roku nawet 25 zł mniej. Jest to bardzo duża różnica, biorąc pod uwagę tak krótki okres. W Stokrotce rachunek wyniósł od 288,80 zł do 291,90 zł, tym razem różnica nie jest już taka duża, ponieważ za te same zakupy w 2017 roku zapłacilibyśmy o 5 zł mniej. Zupełnie inaczej wygląda to w sieci Polomarket (teraz 299-300 zł) gdzie różnica w skali roku wyniosła 25 zł! Trochę lepiej jest w sklepach Mila (obecnie od 300,5 zł do 302,5 zł) gdzie różnica z poprzednim roku wyniosła od 10 do 13 złotych. Polacy są wściekli, ponieważ ceny produktów podstawowych stają się coraz wyższe. Jeszcze nie tak dawno mieliśmy wzrost cen paliwa, który dosyć znacząco uszczuplił finanse wielu osobom. Teraz jednak mowa jest o rzeczach, z których korzysta każdy z nas na co dzień. Jeżeli taka tendencja będzie się utrzymywać zapewne już niedługo może bardzo dobitnie okazać swoje niezadowolenie. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nawet Kaczyński jest w szoku. Zdumiewające wyniki badań
  2. Historyczny przełom! Polki dostaną po 1000 złotych, jest jeden warunek
  3. Żenada w DDTVN. Zaczęli zadawać gościowi obrzydliwe pytania
źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News