Zakupy online: Gdzie najlepiej zrobić zakupy w sieci?

Zakupy online: Gdzie najlepiej zrobić zakupy w sieci?

Zakupy online stały się jednym z najpopularniejszych rozwiązań, po które każdego dnia sięgają miliony. W czasach, gdy każdy jest zabiegany, coraz częściej sięgamy po internetowe rozwiązania. Wybór jest spory, a prawie każda większa sieć posiada swoją ofertę w internecie. Który market jest jednak najlepszy do codziennych zakupów?

Zakupy online - ogromna konkurencja

Zakupy online są coraz częściej wybieraną drogą do zaopatrzenia się w różne produkty. Siedząc w domu jesteśmy w stanie kupić wszystkie potrzebne nam artykuły spożywcze, nic więc dziwnego, że jest to ogromna oszczędność czasu i przede wszystkim wygoda, bo dostawcy przynoszą nasze zakupy pod same drzwi. 

Najpopularniejszymi sklepami, które oferują zakupy online są:

 • Frisco
 • Auchan Direct
 • eTesco
 • E. Leclerc
 • Piotr i Paweł
 • DoDomku
 • bdSklep
 • eCarrefour

Mimo zwiększającej się popularności tej metody zakupów, wciąż jest to mały procent, bo udział eZakupów w sprzedaży detalicznej wynosi zaledwie 0,7 procenta. Dla porównania w Wielkiej Brytanii jest to aż 6,9 procenta. Według danych Frisco, liczba osób korzystających z zakupów online rośnie w zawrotnym tempie, rocznie o ponad 70%. 

Pojedynek cenowy

Dostawa jest ogromnym atutem robienia zakupów online - lecz wszystko ma swoją cenę. Niektóre sklepy swoje produkty dostarcza za darmo, a niektóre za prawie 20 zł. Na kwotę znacząco wpływa nasza lokalizacja, Jeśli mieszkamy niedaleko centrali firmy, np. w Warszawie dla Frisco czy w Trójmieście dla DoDomku, możemy liczyć na najmniejszy koszt dostawy naszych zakupów.

Zdecydowana większość w/w sklepów oferuję darmową dostawę w przypadku przekroczenia danej kwoty, którą zwykle można osiągnąć zamawiając codzienne zakupy dla całej rodziny. Dla eCarrefour jest to 100 zł natomiast dla bdSklep już 300 zł. Należy dodać, że Frisco posiada też dolną granicę realizacji zamówienia. W większości przypadków, zakupy za kwotę niższą niż sto złotych, nie można zamówić do domu. 

Który sklep najtańszy

Biorąc pod uwagę tylko kwotę, którą nam przyjdzie zapłacić za zakupy, najtańszymi sklepami są:

 1. Auchan Direct
 2. Frisco
 3. E.Leclerc
 4. eTesco
 5. Piotr i Paweł

Jednak czytając opinię klientów można wyjść z założenia, że w ogólnym rozrachunku wygrywa Frisco - zarówno za swoje względnie niskie ceny produktów, jakość obsługi, jak i możliwość zaplanowania dostawy na godzinę, która nam będzie pasować. Jeśli jednak bierzemy pod uwagę wyłącznie aspekt finansowy, postawmy na Auchan Direct. 

Źródło: Spider's Web

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News