Natychmiast możesz wylecieć ze sklepu. Wystarczy jedna rzecz

Natychmiast możesz wylecieć ze sklepu. Wystarczy jedna rzecz Źródło: Joshua Rawson-Harris Unsplash.com

Zakupy znajdują się na liście twoich dzisiejszych obowiązków? Lepiej pamiętaj o jednej ważnej rzeczy, bo możesz wrócić do domu z pustymi rękoma. Części klientów, wydany przez Polską Izbę Handlową komunikat, może nie przypaść do gustu, lecz mimo wszystko mają oni obowiązek się do niego zastosować. Zanim wyruszysz do sklepu sprawdź zawartość swojej torby, albo licz się z tym, że możesz wylecieć ze sklepu.

Zakupy to czynność przez jednych znienawidzona, a przez innych traktowana jako forma rozrywki. Niezależnie, do której z tych grup należysz koniecznie musisz zastosować się do obowiązujących przepisów. Niesubordynacja oraz świadome ich lekceważenie może wiązać się z odmową sprzedaży i prośbą o opuszczenie sklepu. 

Idąc na zakupy pamiętaj o maseczce lub przyłbicy

Zakupy zarówno robione te w dużych dyskontach, jak i w lokalnych sklepikach muszą od jakiegoś czasu przebiegać inaczej. Niestety wielu Polaków lekceważy zapis o obowiązku zakrywania ust oraz nosa i naraża na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych. Osoby ze słabszą odpornością organizmu, lub też obsługa sklepu mająca w ciągu dnia kontakt z wieloma osobami mogą przypłacić czyjeś nieodpowiedzialne zachowanie zdrowiem. W związku ze wzrostem liczby zakażonych PIH przypomina, że sprzedawca ma prawo wyprosić ze sklepu osobę, która nie przestrzega nowych przepisów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To nie pierwszy taki komunikat

Wcześniej już rzecznik GIS, Jan Bondar, potwierdził, że idąc na zakupy musimy dostosować się do panującego prawa, gdyż w przeciwnym razie sprzedawca lub właściciel sklepu ma prawo do odmówienia sprzedaży w trosce o bezpieczeństwo swoje oraz innych klientów. Teraz kolejna instytucja zdecydowała się na zabranie głosu w tej sprawie. Klienci, którzy nie zgadzają się z decyzjami rządzących mają do tego prawo, lecz nie zwalnia ich to z konieczności przestrzegania obowiązującego prawa.

- [...] Polska Izba Handlu apeluje o bezwzględne zasłanianie nosa i ust podczas wizyt we wszystkich sklepach oraz placówkach usługowych - przeczytać można w piątkowym komunikacie cytowanym przez TVN. W dalszej części zdecydowano się na podkreślenie wagi dostosowania się do obowiązku zakrywania ust oraz nosa.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Rząd podjął pilne działania. Właśnie podano do wiadomości

2. Rzecznik ministra zdrowia komentuje dzisiejszy raport. Nie ma dobrych informacji na weekend

3. Kobieta otworzyła drzwi nieznajomemu, który chciał wręczyć jej kwiaty. Chwilę później zaczął się prawdziwy horror

PIH apeluje o uszanowanie pracy sprzedawców

- Nie ryzykujmy utraty zdrowia innych przez nieodpowiedzialne zachowania. [...] . Uszanujmy ich pracę i zakładajmy maseczkę przed wejściem do sklepu, nie czekajmy na upomnienie, nie wdawajmy się w dyskusje, myślmy o bezpieczeństwie innych w tym trudnym czasie. [...] zgodnie z dostępnymi opiniami organów państwowych personel sklepu ma prawo odmówić obsługi osobie bez maseczki [...]. Może też wezwać policję, która może ukarać za brak maseczki - napisano w obszernym komunikacie dla wszystkich planujących zakupy. Koronawirus w Polsce to wciąż realne zagrożenie, nie lekceważmy go.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Już wiadomo, jak będzie wyglądał nowy rok szkolny. Uczniowie, przygotujcie się
  2. Justyna Żyła skomentowała związek Piotra z gwiazdą telewizji. Nie może znieść szczęścia byłego męża
  3. Emeryci dostaną nawet po 33 tys. złotych? Wszystko gotowe, projekt w Senacie
  4. Niepokojąca informacja dla seniorów. Są zagrożeni, mogą stracić wiele
  5. Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
  6. 90% gospodyń psuje mizerię przez 1 błąd. Wystarczy dodać sekretny składnik naszych babek, smak rozpieszcza podniebienie
  7. Klienci aż czterech banków muszą zabezpieczyć gotówkę. W weekend mogą nie dostać się do kont
  8. Najpierw Lara Gessler, teraz jej partner. Pokazał zdjęcie zupełnie bez żadnych ubrań, tak świętują przeprowadzkę
  9. Barbara Kurdej-Szatan podjęła trudną decyzję. Chodzi o jej nienarodzone dziecko, nie miała wyboru

Źródło: TVN24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News