Lidl pilnie wycofuje ze sprzedaży uwielbiany produkt. Jest skażony groźną bakterią, dla własnego dobra lepiej go nie jeść

Lidl pilnie wycofuje ze sprzedaży uwielbiany produkt. Jest skażony groźną bakterią, dla własnego dobra lepiej go nie jeść Źródło: unsplash.com Alana Harris

Zrobiłeś zakupy i kupiłeś ten ser? Lepiej jak najszybciej się go pozbądź, bo przeprowadzone badania wykazały, że jest skażony groźną dla zdrowia bakterią. Sieć pilnie wycofuje go ze sprzedaży. Warto wiedzieć.

Zakupy spożywcze są nieodzownym elementem naszego życia - w końcu bez jedzenia nie moglibyśmy żyć. Dlatego tak ważne jest przykuwanie dużej wagi do produktów, jakie lądują w naszym koszyku. Niektóre z nich wyeliminować możemy już na samym początku, ponieważ producent w żaden sposób nie ukrywa, że jest to produkt wysokoprzetworzony i raczej niekoniecznie dobry dla naszego zdrowia. Zdarza się jednak również, że to, co dotychczas uważaliśmy za jak najbardziej korzystne dla organizmu, okazuje się szkodliwe. 

Poszedłeś na zakupy i kupiłeś ten ser? Lepiej go nie jedz, zawiera groźną bakterię 

Polsat News przekazuje, że Główny Inspektorat Sanitarny, w poniedziałek, oficjalnie poinformował o ze sprzedaży partii produktu "Ser Koryciński swojski naturalny, ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego", którego dystrybutorem jest Lidl. Powodem nagłej decyzji są niepokojące wyniki przeprowadzanych testów, które wykazały, że wspominany ser zawiera groźną bakterię, a dokładniej Listerię monocytogenes. Wykryto ją w trzech z pięciu przebadanych próbek. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jeżeli w waszej lodówce znajduje się ten produkt, lepiej jak najszybciej się go pozbądźcie. Zjedzenie czegokolwiek z  tą bakterią może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. Sieć sklepów Lidl, po otrzymaniu od GIS niepokojących informacji, niezwłocznie rozpoczęła procedurę wycofania sera z obiegu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne wiadomości obiegły media, szef partii przeżywa osobisty dramat. Nie żyje jego ojciec

2. 1400+ nie dla każdego? Trzeba się spieszyć

Jak podkreśla Polast News, wycofaniu podlega partia produktu "SER KORYCIŃSKI SWOJSKI NATURALNY, Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego". Producent: Zarzeccy Sp. z o.o., 16-140 Korycin, Mielniki 19, Wet. Nr Ident. 20117216. Dystrybutorem jest Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne. Data produkcji: 01.06.2020. Data produkcji jest jednocześnie numerem partii. Termin spożycia do 01.07.2020. 

Osoby, które zakupiły wymienioną wyżej partię sera powinni zwrócić go do sklepu, jeżeli nie został otwarty, lub wyrzucić do kosza. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wybierasz się na grzyby? Musisz niezwykle uważać, możesz słono zapłacić, nawet do 500 zł
  2. Tak wyglądało wesele Anny i Roberta Lewandowskich. Tych zdjęć nie widział jeszcze nikt (FOTO)
  3. Pies codziennie czekał przy skrzynce na listy. W końcu zauważył listonosza, reakcja rozkłada na łopatki
  4. Grażyna Torbicka zdradziła gorzki sekret udanego związku. Dla wielu rada okaże się totalnym zaskoczeniem
  5. Magda Narożna ma zdjęcia, które podnoszą ciśnienie milionom Polaków. Nie każdy odważyłby się tak pozować
  6. Prezydent podjął decyzję, Polacy mogą dostać nawet 4200 zł. Trzeba się spieszyć, jest warunek

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News