Nad owocami latają muszki owocówki? Ważny znak, nie wolno go ignorować

Nad owocami latają muszki owocówki? Ważny znak, nie wolno go ignorować Źródło: youtube.com Zdrowe Życie

Zakupy m.in. owoców w sezonie wiosennym i letnim wiążą się z dość irytującym i ciężkim do wyplenienia zjawiskiem. W naszej kuchni natychmiastowo roi się od muszek owocówek - czasami nie pomaga nawet trzymanie owoców pod moskitierą lub zastawianie pułapek. Trzeba jednak być świadomym, że pojawienie się owadów nad jedzeniem to ważny znak.

Zakupy w warzywniaku lub markecie mogą skończyć się nieświadomym przywleczeniem do domu muszek owocówek. Warto dowiedzieć się, co tak naprawdę oznacza ich uciążliwa obecność.

Robiąc zakupy, nie widzimy niczego podejrzanego w owocach. Muszki już tak

Muszki owocówki potrafią uprzykrzyć życie. Nawet po pozbyciu się owoców z kuchni one nadal tam latają i szukają kolejnych "ofiar", z których mogłyby wyssać soki. Niektórzy nie widzą innego wyjścia i trzymają owoce w lodówce - co nie zawsze jest zdrowe. Mało kto jednak wie, że pojawienie się muszek owocówek w kuchni to ważny znak. Owady niejako dają nam wskazówkę.

Warto przypomnieć, że muszki owocówki odżywiają się drożdżami, które wytwarzają owoce w procesie fermentacji. U tych owadów receptory węchu znajdują się na czułkach i są bardzo czułe, ponieważ potrafią wyczuć zapach octanu etylu i etanolu nawet z kilkunastu metrów. Nawet, jeśli owoc wygląda świeżo i na pierwszy rzut oka może jeszcze nieco poleżeć w koszyku, a interesują się nim muszki - należy zjeść go jak najszybciej. Owady wyczuwają chwilę, gdy owoc zaczyna się psuć.

Owoce powinno kupować się w niewielkiej ilości i spożywać na bieżąco

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Muszki nie tylko dają ważny znak odnośnie psucia owocu, ale interesując się nim i pożywiając, przyspieszają jego fermentację. Należy obserwować zachowanie owocówek i jak najszybciej zjeść owoce, które wręcz hipnotyzują muszki. Wiele osób, szukając rozwiązań dotyczących pozbycia się szkodników trafia na serwisy, gdzie internauci w formie wideo pokazują krok po kroku jak zrobić skuteczne pułapki.

Dzisiaj grzeje: 1. Jutro nie otworzą wszystkiego, coraz więcej fatalnych informacji. Nie chcą narażać dzieci
2. Tata stracił ukochaną córkę. Po pogrzebie zdjął lustro w jej pokoju i zalał się łzami

Można dowiedzieć się też wielu ciekawych rzeczy o muszkach - youtuberzy są skarbnicą wiedzy. Aby nie narobić sobie jeszcze większego kłopotu z muszkami, należy też unikać pozostawiania otwartego alkoholu, syropów i często wymieniać worki na śmieci. Owoce lepiej też kupować na bieżąco i szybko je zjadać - kiedy muszka złoży jaja, wystarczy nawet 10 dni, by wykluły się setki nowych owadów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fatalna pomyłka w sklepie znanej sieci. Żrąca substancja zamiast płynu do dezynfekcji rąk
  2. Robert Lewandowski wrócił w wielkim stylu. Napastnik bezwzględny dla Gikiewicza, co za bramka (VIDEO)
  3. Klient wychodząc powiedział 4 słowa. Fryzjerka popatrzyła na rachunek i natychmiast wybiegła za nim
  4. Marcin Miller z Boysów zdradził prawdę nt. "Szalonej". Mało kto wiedział, jak powstała
  5. Fatalne wiadomości o uwielbianym gwiazdorze Polsatu i TVP. Długo miał wielką nadzieję, niestety jego córka już nigdy nie będzie zdrowa, poruszające wyznanie
  6. Dobijająca wiadomość przed znoszonym jutro uciążliwym zakazem. Straszne wydarzenie pod osłoną nocy

Źródło: Pomysłodawcy, YouTube

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News