Zakupy
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Klaudia Bochenek - 10 Maja 2020

Nadchodzą duże zmiany w handlu. Zła wiadomość dla najstarszych klientów

Zakupy nie dość, że stanowią dla wielu problem z powodu epidemii, to starsi klienci dowiadują się o kolejnych zmianach. Tym, którzy są przyzwyczajeni do standardowych sprawunków, może się to nie spodobać. Sklepy podjęły już decyzję.

Zakupy zyskają nowy wymiar, który niekoniecznie spodoba się seniorom. Niestety, sklepy są zdecydowane na zmiany i nic nie zapowiada powrotu do starych nawyków.

Zmiany dotkną najstarszych klientów

Zmiany w handlu nadchodzą nieubłaganie. Tym razem dotkną starsze osoby - seniorzy z czasem zaczną odczuwać różnicę. Chodzi o nic innego, jak o gazetki reklamowe. Do tej pory starsi klienci chętnie wyjmowali je ze skrzynek lub zabierali ze sklepów przy okazji robienia zakupów. Mogli wyszukiwać okazje na spokojnie w domowym zaciszu. Ze szkodą dla nich, wszyscy idziemy z biegiem czasu. Sklepy nie chcą już stawiać na produkowanie często zbędnej i wyrzucanej makulatury - publikują więc okazje i gazetki w internecie. Większość seniorów nie jest elektroniką za pan brat, dlatego to oni najbardziej odczują decyzję władz sklepów.

Rodzina królewska - testament DianyPorażające fakty wyszły na jaw. Testament księżnej Diany został zmieniony po jej śmierciCzytaj dalej

Oczywiście uspokajamy, że gazetki nie znikną całkowicie z placówek handlowych, lecz ich dystrybucja będzie mocno ograniczona przez obniżenie liczby produkowanych wydań. Najnowsze statystyki pokazują, że liczba gazetek oferowanych przez hurtownie spadła o 25,7%, a przez supermarkety o 19,4%. Nawet drogerie i apteki obniżają limit produkcji - o 16,2%. W dyskontach odnotowano spadek gazetek o 11,8%, a w sklepach RTV/AGD o 11,4%. Jednak nie wszystkie sektory ograniczają ilość drukowanych materiałów. Co ciekawe, o 10% więcej gazetek produkują sklepy z odzieżą i artykułami dla dzieci. Także hipermarkety nie ograniczają tej formy reklamy.

Zakupy i marketing przenoszą się do sieci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tata był odpowiedzialny za zniknięcie swojego dzieckaTata wyszedł z 5-letnim synem i nigdy nie wrócił. Zrozpaczona mama nie traciła nadziei, 13 lat później poznała prawdę i zaniemówiłaCzytaj dalej

- Zwiększanie nakładu może świadczyć o próbie zintensyfikowania sprzedaży za wszelką cenę. Hipermarkety borykają się ze spadkami sprzedaży, a rynek odzieży dziecięcej to już w znacznym stopniu domena e-handlu - tłumaczy zaistniałą sytuację Andrzej Wojciechowicz, członek kapituły Programu AdRetail Inspirio i Ekspert Komisji Europejskiej. Należy zaznaczyć, że spada nie tylko ilość gazetek, ale też ilość stron: to kolejna zła wiadomość dla seniorów, mogą nie wiedzieć o wielu ciekawych dla nich promocjach. Ma na to wpływ m.in. obecna sytuacja i to, że klienci wolą robić zakupy bliżej domu, nawet w małych sklepach osiedlowych.

Dzisiaj grzeje:

1. Od dzisiaj wchodzi w życie kolejny zakaz. Potrwa do 23 maja lub jeszcze dłużej
2. Uczniowie jednak wrócą do szkół przed wakacjami? Media dotarły do ustaleń rządu

- W obliczu pandemii papierowa wersja gazetek traci zasadność, gdyż może być niebezpieczna dla zdrowia pracowników sieci oraz klientów. Tymczasem rozwój nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych stwarza możliwość nadania tego typu publikacjom „nowego życia” w wersji cyfrowej. Ich zasięg i siła oddziaływania mogą nawet być korzystniejsze niż gazetek tradycyjnych. Przyszłość to forma elektroniczna - tłumaczy dr Urszula Kłosiewicz-Górecka, pracownik Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Do korzystania z zakupów online lub gazetek w wersji cyfrowej zachęcają m.in. kody zniżkowe dostępne w aplikacjach lub na stronach sklepów. Placówki handlowe chcą też ograniczyć marnowanie papieru i promują życie w stylu eko. Wszystko wskazuje na to, że seniorzy będą musieli dostosować się do nowych "trendów" i zaprzyjaźnić się z internetem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Tony padliny pozostawione na polskiej drodze. "Tykająca bomba, czegoś takiego nigdy nie widziałem"
  3. Medalista mistrzostw świata popełnił samobójstwo. Miał tylko 43 lata
  4. Małgorzata Rozenek urodziła w tajemnicy przed wszystkimi? Internauci zauważyli ważny szczegół
  5. Cała prawda o Michale Szpaku wyszła na jaw. Jego przyjaciółka wszystko wygadała
  6. Nagła śmierć polskiego muzyka. Fani w żałobie, miał dopiero 42 lata
  7. Jedz codziennie 2-składnikowe naleśniki z bananów. Po 2 tygodniach nie rozpoznasz się w lustrze

ŻonaUjawnili największy sekret żony Szumowskiego. Chcieli przemilczeć całą sytuacjęCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News