Kupiłeś ubrania konkretnej marki? Jest afera, zwracają za nie pieniądze

Kupiłeś ubrania konkretnej marki? Jest afera, zwracają za nie pieniądze Źródło: Alexander Kovacs Unsplash.com

Zakupy odzieży nie należą do najpilniejszych potrzeb, ale nie ulega wątpliwości, że kupno nowego ubrania również jest niezbędne od czasu do czasu. Część osób, która zdecydowała się ostatnio na zakupy z nieco wyższej półki mogła się niemiło zdziwić, ale na szczęście pieniądze zostaną im zwrócone. Głos w tej sprawie zabrał UOKiK.

Zakupy rzeczy droższych mają nam w założeniu zagwarantować, że jakość produktu będzie wyższa. Ostatnio szczególnie podkreśla się wagę produktów wytwarzanych lokalnie. Niestety część przedsiębiorców wykorzystuje ten trend i sprytnie lawiruje w komunikacji prowadzonej przez markę, wprowadzając zamieszanie odnośnie swoich produktów. Właśnie z tego względu część osób może domagać się zwrotu pieniędzy.

Robisz zakupy w Polsce i kupujesz polskie produkty? 

Zakupy zrobione w firmie, która szyje w Polsce to gwarancja, że wspieramy polskie firmy, a pieniądze przez nas wydawane w większości zostają w kraju. To także wsparcie dla rodzimego biznesu, szczególnie w przypadku małych szwalni, co w czasie importu większości ubrań z Azji jest to bardzo ważne. Niestety niedawno głośno było o tzw. "aferze metkowej" związanej z dość drogimi produktami znanej blogerki Jessici Mercedes.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kobieta gwarantowała, że wysoka cena jej produktów jest spowodowana tym, że bluzy czy sukienki szyte są jedynie w Polsce z najwyższej jakości materiałów. Niestety przez przypadek jedna z osób, która zrobiła zakupy odkryła, że wcale tak nie jest i kupiona przez nią koszulka pochodzi z taniej firmy oferującej półprodukty Fruit of the Loom. O aferze zrobiło się głośno, teraz UOKiK informuje, że klientom należy się zwrot pieniędzy.

Klienci zostali wprowadzeni w błąd

Chociaż Jessica Mercedes, tworząca markę Veclaim, przyznała się, że taka sytuacja miała miejsce, to jednocześnie zaznaczyła, że to jedynie błąd w komunikacji firmy. Ponoć z tańszych marokańskich półproduktów miała być tworzona jedynie jedna seria o nieco niższej, ale nadal stosunkowo wysokiej cenie. Ci, którzy zdecydowali się na zakupy nie zostali poinformowani o tym, że zakupione przez nich produkty wyjątkowo nie zostały stworzone w Polsce. UOKiK zabrał w tej sprawie głos i postawił sprawę jasno.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromna katastrofa, na miejscu 11 zastępów straży i 10 karetek. Trwa dramatyczna akcja służb

2. Krzysztof Jackowski miał wizję dotyczącą wyborów. Jasnowidz wskazał zwycięzcę

UOKiK: należy się zwrot pieniędzy

- Jeśli ktoś buduje swoją markę na tym, że produkuje w Polsce, to musi produkować w Polsce - mówił w wywiadzie dla "Money. To się liczy" prezes UOKiK, Tomasz Chróstny, i jednocześnie przyznał, że otrzymał od firmy zapewnienie, że pieniądze za dokonane zakupy są zwracane klientom. Podlega to ciągłej kontroli ze strony urzędu i każdy może ubiegać się o zwrot pieniędzy za zakupiony towar, który okazał się być niezgodny z opisem produktu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kupowany w Lidlu, Biedronce, Auchan i innych napój wywołuje ogromne zmiany w organizmie. Co się dzieje 60 minut po jego spożyciu?
  2. Kamil Stoch usłyszał fatalną wiadomość. Doniesienia się potwierdziły, bardzo zła wiadomość dla naszych skoczków
  3. Niebywałe doniesienia brytyjskiej prasy. Meghan Markle ma być w 3. miesiącu ciąży, Harry'emu została tylko modlitwa
  4. Trąba powietrzna zdewastowała niemal całą gminę. Widok zniszczeń zasmuca
  5. Przemek Kossakowski zdradził prawdę o córce Martyny. Kto by pomyślał, nie ma lekko
  6. Kobieta weszła do kuchni i zamarła. Spod szafki zaczęła wynurzać się przedziwna rzecz

Źródło: Money.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News