Jedna z najbogatszych Polek zatrzymana! W tle skandal z prezydentem Dudą

Jedna z najbogatszych Polek zatrzymana! W tle skandal z prezydentem Dudą

Zakopane zatrzęsło się z powodu wybuchu afery roku. Najbogatsza Polka, do której należy m.in luksusowy hotel belvedere, została zatrzymana przez policję. Wobec niej toczy się śledztwo dotyczące gigantycznych pieniędzy. Tymczasem mało kto wie, że w tle całej sprawy miał miejsce skandal z prezydentem Andrzejem Dudą.

Policja zatrzymała Małgorzatę Ch., jedną z najbogatszych Polek, właścicielkę kilku hoteli, między innymi niezwykle popularnego i luksusowego hotelu w Zakopanem - Belvedere. Małgorzata Ch. nazywana jest na Podhalu "królową Zakopanego". Jest podejrzewana o udział w tzw. "układzie zakopiańskim".

Zakopane: Najbogatsza Polka zatrzymana

Prócz Ch. zatrzymano także kolejne 5 osób, które wraz z nią uczestniczyły w przestępstwach. Jest to jej partner Leszek K. oraz wspólnicy. Sprawa dotyczy między innymi właśnie hotelu Belvedere. Spór o placówkę rozpoczął się jeszcze w zeszłym roku. Firma Małgorzaty Ch., do której należy hotel, podpisała umowę z warszawską spółkę na jego sprzedaż. Otrzymała, w formie zadatku, 20 mln zł. Rękojmią transakcji był inny zakopiański hotel należący do kobiety - Litwor. Warszawska firma miała prawo przejąć go w sytuacji, gdyby nie doszło do transakcji sprzedaży hotelu Belvedere. Inną opcją, jaką miała Małgorzata Ch., był zwrot podwójnej kwoty zadatku. Według prokuratury, podejrzana zrobiła wszystko, żeby do transakcji nie doszło. Kiedy jednak warszawski kupiec wkroczył do hotelu Litwor w towarzystwie 26 uzbrojonych ochroniarzy, Małgorzata Ch. wszczęła procedurę, która doprowadziła do ponownego przejęcia hotelu na jej rzecz przez komornika. Prokuratura bada sprawę i sprawdza, czy Ch. nie dopuściła się przestępstwa wobec kupca hotelu. Innym zatrzymanym osobom zarzuca się pomocnictwo w tej sprawie.

Hotel Belvedere: Afera z prezydentem w tle

Co najbardziej interesujące, hotelem Belvedere już od pewnego czasu interesują się lokalne służby nadzoru budowlanego. Po pożarze, który strawił część budynku w 2014 został on odbudowany, jednak nie spełnia podstawowych norm budowlanych. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Zakopanem nakazał rozbiórkę dużej części budynku, bo od 3 lat nie może doprosić się od Małgorzaty Ch. poprawionej i uzupełnionej dokumentacji budowlanej. Budynek nie spełnia norm bezpieczeństwa, nie został także odebrany przez straż pożarną. Mimo to kilkakrotnie odwiedzając Zakopane, właśnie w tym hotelu meldował się prezydent Andrzej Duda. Można zatem przypuszczać, że wielokrotnie w takiej sytuacji jego życiu zagrażało śmiertelne niebezpieczeństwo.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Afera roku wychodzi na jaw! Przez tę parę Andrzej Duda znalazł się w niebezpieczeństwie
  2. OFICJALNIE: Duda wyklęty przez PiS, padła ostra deklaracja
  3. Duda jest skończony. PiS produkuje naklejki "Mój prezydent" z wizerunkiem kogoś innego
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News