Niesłychana opłata od turytów w Zakopanem. Rachunki znad morza mogą się schować

Niesłychana opłata od turytów w Zakopanem. Rachunki znad morza mogą się schować Źródło: Joanna Gajcy East News

Zakopane wprowadziło niewiarygodne opłaty dla turystów. Jeszcze do niedawna wszyscy mówili tylko o wczasach nad polskim morzem. Teraz na tapecie znalazły się rejony podgórskie, czegoś takiego Polacy się nie spodziewali.

Zakopane już od kilku tygodni jest oblegane przez mieszkańców z całej Polski. Świeże górskie powietrze pozwala im odciąć się od zgiełku życia codziennego. By jednak wypocząć w malowniczych górach, trzeba najpierw uiścić opłatę, która niektórych może wbić w fotel. Jeżeli wybieracie się w to miejsce, przeczytajcie nasz artykuł. 

Zakopane: opłaty dla turystów odbierają mowę

Góralskie potrawy, świeże powietrze, cisza i wędrówki zielonymi ścieżkami - tego oczekują Polacy wybierający się na urlop do Zakopanego. Tymczasem, co ich tam czeka? Coś, czego raczej nikt by się nie spodziewał - opłata za pieszą wycieczkę. Marzy wam się wejście na Gubałówkę? By to zrobić, musicie zapłacić aż 8 złotych. Jak wyjaśnia Wirtualna Polska, wszystko przez właścicieli prywatnych gruntów, którzy zaczęli pobierać opłaty. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co więcej do niedawana przejście ścieżką prowadzącą na Gubałówkę nie stwarzało zwiedzającym żadnych problemów. Teraz szlak PTTK na Gubałówkę poprowadzony jest w innym miejscu, dlatego też właściciele stoku zrzeszyli się w Stowarzyszeniu Rozwoju Gubałówki i założyli działalność gospodarczą. Przejście prywatną ścieżką na Gubałówkę kosztuje 3 złote. Dla turystów jest to ogromny szok, ponieważ cena jest według nich zbyt wygórowana. 

Dzisiaj grzeje: 1. Prezydent właśnie podpisał, radykalna decyzja. Wiele rodzin przeciera oczy ze zdumienia 

2. Zatrważające doniesienia brytyjskich mediów. USA wykupiło cały zapas leku na koronawirusa?

Kilka dni temu w mediach aż huczało do wysokich cen w nadmorskich knajpach. Za jednoosobowy obiad przychodzi teraz wczasowiczom zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych. Wygląda jednak na to, że ceny znad Bałtyku nijak umywają się do opłat w Zakopanem. Jeżeli więc wybieracie się na wędrówki po górach, lepiej zabierzcie ze sobą wypchany po brzegi portfel.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zamówił ogromną porcję ryby w nadmorskim kurorcie. Gdy zobaczył rachunek od razu chwycił za aparat, długo nie mógł uwierzyć
  2. Znany komentator odchodzi z Canal+. "To nie była jego decyzja"
  3. Wyciekły szczegóły dot. pogrzebu brata papieża. Porażająca decyzja Benedykta XVI, wierni nie mogą uwierzyć
  4. Trwa pilna akcja służb na południu Polski, konieczna ewakuacja 1000 osób. Przy szkole znaleziono niewybuch.
  5. Sanepid alarmuje, wykryto nowe ognisko koronawirusa. Proboszcz zakażony, pilnie poszukiwani wierni
  6. Tragedia, matka przejechała 15-miesięczne dziecko. Do ostatnich chwil próbowała ratować córeczkę

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News