Zakonnica Maria Crocifissa della Concezione według wielu katolików była opętana przez samego szatana. Kobieta pod wpływem diabła miała napisać listy. Teraz naukowcom udało się odszyfrować jeden z nich.

Zakonnica pochodząca z Włoch pewnego ranka obudziła się i zobaczyła przy swoim łóżku listy. Szybko poinformowała swoich przełożonych w klasztorze Palma di Montechiaro, że jest opętana przez szatana, który za jej pośrednictwem spisał ów wiadomości. Pozostałe siostry zakonne uwierzyły w jej słowa, a następnie starały się pomóc w rozszyfrowaniu dziwnych listów. Niestety ich starania zakończyły się fiaskiem. Dopiero teraz naukowcom udało się złamać tajemniczy język.

Zakonnica z Włoch była opętana przez szatana?

Listy powstały w 1676 roku, jednak tylko jeden przetrwał do naszych czasów. Naukowcom z grupy Ludum na Sycylii udało się rozwikłać tajemnice, której nie poznał nikt przez niemalże 400 lat. Do osiągnięcia tego celu niezbędne okazało się specjalistyczne oprogramowanie, które naukowcy znaleźli w niedostępnej dla wielu części Internetu zwanej dark web.

– Usłyszeliśmy o oprogramowaniu, które według nas jest wykorzystywane przez służby specjalne do łamania kodów. Przygotowaliśmy program, który potrafi odczytać starożytne języki: grecki, arabski, alfabet runiczny i łacinę. Liczyliśmy, że dzięki niemu przetłumaczymy list i udowodnimy, czy naprawdę pochodzi od diabła – mówił dyrektor Ludum, Daniele Abate.

Dzięki ciężkiej pracy całego zespołu udało się w końcu poznać tajemnice listów spisanych przez szatana. Naukowcy nie mogli uwierzyć w to co widzą, gdy zaczęli czytać przetłumaczony tekst. Jeden z fragmentów szczególnie ich zaniepokoił, ponieważ odnosi się do samej trójcy świętej.

– Święta Trójca to martwe upiory, które uważają, że potrafią zbawić ludzkość, a tak naprawdę ją opuściły – czytamy.

Dalsze fragmenty listu odnoszą się do samego istnienia Boga. Zakonnica zapisała w nich, że Bóg został wymyślony przez ludzi, a system proponowany przez religię jest nieskuteczny. Naukowcy, zapoznając się z kolejnymi linijkami tekstu, nie mogli pozbyć się myśli, że ów tekst nie do końca jest dziełem diabła.

Według nich bardziej prawdopodobna jest choroba psychiczna, a dokładniej schizofrenia, która dawniej była tłumaczona jako opętanie.

– Podczas tłumaczenia nie mogliśmy zapomnieć o profilu psychologicznym autora. Sprawdziliśmy dokładnie, kim była Maria Crocifissa i okazało się, że najprawdopodobniej cierpiała na schizofrenię – dodaje naukowiec.

screen twitter.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Papież ma gigantyczne kłopoty. Może skończyć jak Benedykt XVI
  2. Ksiądz z Włoch wziął homoseksualny ślub ze swoim partnerem
  3. Tego jeszcze nie było! Ksiądz zniechęca do psychologów: „Nie zastąpią konfesjonału”

12 PRZERAŻAJĄCYCH zdjęć, których zagadki nie udało się rozwiązać


8 faktów, których o. Rydzyk woli nie ujawniać [ZDJĘCIA]

źródło: gazeta.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.