Tragiczne doniesienia. Nie żyje 13 zakonnic

Tragiczne doniesienia. Nie żyje 13 zakonnic Źródło: Pikio.pl

Zakonnica i jej dwanaście współpracownic straciło życie. Informacje, które obiegły światowe media, są naprawdę szokujące. Wszystkie siostry na co dzień mieszkały i pracowały razem w tym samym zakonie. Do tragedii doszło w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Kobiety nie miały żadnych szans na przeżycie.

Stany Zjednoczone są w zdecydowanie najgorszej sytuacji w związku z panującą pandemią koronawirusa. Liczba wszystkich osób zarażonych patogenem przekroczyła tam 4 miliony. Do nowych zakażeń dochodzi w zastraszającym tempie, co przekłada się na nastroje społeczne. Niestety, media obiegła kolejna informacja o nowym ognisku koronawirusa. Zmarło wiele osób.

Zakonnica zaraziła współpracownice koronawirusem

Pierwszy przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 odnotowano w Stanach Zjednoczonych 21 stycznia bieżącego roku. Od tego czasu jesteśmy świadkami najgwałtowniejszej serii zarażeń na świecie. W przeciągu pierwszych 98 dni od wykrycia choroby u pierwszego pacjenta, liczba infekcji wzrosła do miliona. Dotychczas życie straciło już prawie 150 tysięcy Amerykanów. Obecnie, przy ponad 4 milionach przypadków, szacuje się, że co godzinę przybywa ponad 2600 nowych zakażeń. Z pandemią mierzą się mieszkańcy każdego ze stanów. W najpoważniejszej sytuacji są jednak osoby żyjące w zamkniętych społecznościach. W takim środowisku patogen rozprzestrzenia się bardzo gwałtownie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W miejscowości Livonia w stanie Michigan, w jednym z lokalnych klasztorów, odkryto kolejne ognisko koronawirusa. Sytuacja jest naprawdę bardzo poważna. W ciągu dwóch miesięcy życie straciło aż trzynaście sióstr zakonnych. Kontaktu z patogenem nie przeżyły najstarsze przedstawicielki klasztoru. Panie miały od 69 do 99 lat. Większość z nich zajmowała się nauczaniem. Jedna zakonnica pracowała z kolei w Watykańskim Sekretariacie Stanu. Większość kobiet umarła na przełomie kwietnia i maja, zaś ostatnia zakonnica - pod koniec czerwca. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie. Żywioł uderzy w Polskę

2. Czarna wizja zaczyna się spełniać? Pojawił się najważniejszy apel prof. Guta do wszystkich

3. W popularnym serze wykryto listerię i gronkowce. GIS ostrzega, aby go nie jeść, jest niebezpieczny dla zdrowia

Wszystkie zakonnice były członkiniami zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Amerykańskie media uważają, że ta seria śmierci jest największą tragedią, jaka spotkała społeczności klasztorne od od czasu pandemii grypy w 1918 roku. Przed kilkoma dniami, 16 lipca z powodu komplikacji związanych z chorobą koronawirusową, w Stanach Zjednoczonych zmarło co najmniej 19 innych sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń. Kobiety przechodziły przez prawdziwe męki. Zakonnice z miejscowości Livonia zostały upamiętnione za pomocą pomnika znajdującego się w dedykowanym ogrodzie pamięci. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Pilne informacje w sprawie reprezentacji Polski. Ich rywale odmówili spotkania, nie chcą przylatywać do naszego kraju
  3. Była dla Kaczyńskiego wszystkim, skończyło się tragicznie. Odsłaniamy całą prawdę
  4. Dzisiaj zmarło 9 Polek i Polaków. Wiemy kim byli i skąd pochodzili
  5. Dorota Wellman ma nieuleczalną chorobę. Nic nie da się zrobić
  6. Widzowie TVP pogrążeni w żałobie, wielka rozpacz. Gwiazda przegrała ze śmiertelną chorobą
  7. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
  8. Szymon odpalił grilla z Lidla na balkonie. Nie mógł przewidzieć jednej rzeczy, wystarczyło kilkanaście minut
  9. Andrzej Duda przyłapany. Myślał, że nikt nie widzi, co robi przed swoją willą w Krakowie

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News