Polacy długo czekali. W końcu znika jeden z najbardziej znienawidzonych zakazów

Polacy długo czekali. W końcu znika jeden z najbardziej znienawidzonych zakazów Źródło: Pikio

Zakazy, które uprzykrzały życie Polakom, stopniowo ulegają unieważnieniu. Tym razem przyszedł czas na ten najbardziej znienawidzony. Wiele osób nie mogło doczekać się momentu, w którym stresująca sytuacja się skończy. Teraz już wszystko jasne, w końcu doczekaliśmy się końca utrudnień. Ta informacja uszczęśliwi wiele osób.

Panująca pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele gałęzi polskiej gospodarki nie funkcjonuje tak, jak dotychczas. Mimo że podjęto działania związane z jej odmrażaniem, utrudnienia nadal uprzykrzają życie Polakom. Jednym z kluczowych problemów, na który uskarżają się mieszkańcy naszego kraju, jest brak dostępu do usług medycznych. Czas oczekiwania na wizytę w przypadku konieczności skontaktowania się z lekarzem pierwszego kontaktu wynosi kilka dni. W przypadku potrzeby skorzystania z pomocy specjalisty, czas ten może znacząco się wydłużyć. Na szczęście, z informacji, które pojawiają się w mediach wynika, że wkrótce zniknie jeden z najbardziej znienawidzonych zakazów.

Zakazy związane z pandemią koronawirusa zostają znoszone

Emeryci i osoby, które borykają się z chorobami przewlekłymi, są szczególnie narażeni na niedogodności. Nie dość, że wizyty u specjalistów, których koszt pokrywa Zakład Ubezpieczeń Społecznych, są praktycznie niemożliwe do zrealizowania, to cały czas obowiązuje zakaz dotyczący rehabilitacji, które bywają kluczowe dla zachowania sprawności. Wokalistka jednego z najbardziej kultowych polskich zespołów muzycznych jest przez to w tragicznym stanie. Nie jest jedyna - z tym samym problemem borykają się tysiące Polaków. Na szczęście, Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że już za kilka dni sytuacja wróci do normy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Już od najbliższego wtorku, 4 sierpnia, wiele osób będzie mogło wrócić do korzystania z usług rehabilitantów. Wystarczy, że spełnią pewne warunki. Prawdopodobnie pierwszeństwo będą mieli pacjenci, w przypadku których świadczenie zbliża się ku końcowi. 

- Osoby skierowane na rehabilitację w systemie stacjonarnym, czyli na całodobowy pobyt w ośrodku, dostaną z ZUS zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą wraz z ulotką. Po jego otrzymaniu powinny skontaktować się z ośrodkiem i podać swój aktualny numer telefonu. Ośrodek rehabilitacyjny poinformuje o wystawionym zleceniu na badanie - teście w kierunku koronawirusa - poinformował rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Paweł Żebrowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra

2. Tysiące fanów czekało na wieści. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze

3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Szczególnie niebezpiecznie może być dziś w 3 województwach

Na rehabilitację w sanatorium będą więc mogli wyjechać pacjenci, którzy otrzymają negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Ważne, żeby dotrzymać terminów. Badanie powinno zostać wykonane sześć dni przed planowaną datą wyjazdu. Osoby, które uczęszczają na rehabilitację w miejscu zamieszkania, nie będą musiały wykonywać testu. Wystarczy, że na wizytę zabiorą ze sobą maseczkę ochronną, przyłbicę oraz jednorazowe rękawiczki. Zakaz obowiązuje oczywiście w przypadku chorych przebywających na kwarantannie oraz ich rodzin.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa. Na miejscu jest straż i ratownicy, Polska tonie w modlitwach
  2. Wielkie starcie kiboli na autostradzie A4. Policja wszczęła śledztwo, są pierwsze efekty
  3. Syn Stuhra przerwał milczenie pilną wiadomością. Wszyscy trzymają kciuki
  4. Uwielbiana sieć zamyka sklepy. Ostatnia szansa, by zrobić w nich zakupy
  5. Dopiero teraz media podały informację, nie żyje polityk. Polacy w żałobie
  6. Owczarek niemiecki zapozował z nią do zdjęcia. Skończyło się tragedią, nastolatka będzie żałować do końca życia
  7. Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie
  8. Zborowska już mieszka w domu z basenem. Butelkowa kuchnia hipnotyzuje, ale taras budzi największy zachwyt
  9. Pierwsze zdjęcie Jerzego Stuhra po wyjściu ze szpitala. Uwagę zwraca jeden szczegół

Źródło: Życie News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News