4 Polaków chciało obejść nowe zakazy dot. wychodzenia z domu. Wymyślili karygodny sposób

4 Polaków chciało obejść nowe zakazy dot. wychodzenia z domu. Wymyślili karygodny sposób Źródło: pxhere arembowski

Zakaz wychodzenia z domu został zaostrzony. Przebywanie poza mieszkaniem bez konkretnego powodu jest zakazane. Jednak czworo Polaków znalazło sposób, by obejść zakaz. Wymyślili karygodny sposób, by spędzić ze sobą czas.

Zakaz wychodzenia z domu został wydany po to, by Polacy mieli większą szansę na skuteczną walkę z szybko rozprzestrzeniającym się koronawirusem w kraju. Nieustannie pojawiają się nowe informacje dotyczące tego, jak ważne jest, by pozostać w domu i nie wychodzić z niego, jeżeli nie musimy. Złamanie zakazów może prowadzić do nałożenia kar pieniężnych. 

Zakaz wychodzenia z domu został złamany pod Kaliszem

Od środy 25.03.2020 został wprowadzony zaostrzony zakaz wychodzenia z domu, a także zabroniono przebywania i gromadzenia się w grupach większych niż te, które składają się z dwóch osób. Zakaz nie dotyczy rodzin, które mieszkają razem i spędzają ze sobą czas w domu. 

Już wczoraj około godziny 20:00 pojawiło się zgłoszenie na policji w Ostrzeszowie, które pochodziło z małej miejscowości Palaty. Okazało się, że zgłoszenie dotyczyło złamania zakazu wychodzenia z domu i gromadzenia się. Czterech mężczyzn spotkało się w aucie, by spożywać alkohol.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zakaz wychodzenia z domu został wprowadzony ze względu na bezpieczeństwo

-  Patrol podejmujący interwencję potwierdził, że w unieruchomionym pojeździe znajduje się czterech mężczyzn. Panowie spotkali się tam wyłącznie w celach towarzyskich. Funkcjonariusze nie widzieli podstaw do ulgowego potraktowania mężczyzn. Ich nieodpowiedzialna imprezka nie tylko łamała wprowadzone zaostrzenia przepisów, ale też podnosiła ryzyko epidemiologiczne. Cała czwórka została ukarana mandatami w wysokości 100 złotych każdy - przekazali funkcjonariusze policji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza

2. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat

Mandat w wysokości 100 złotych dla każdego z mężczyzn to niewielka kara za złamanie zakazu wychodzenia z domu. W związku z sytuacją wynikającą z ryzyka zarażenia się koronawirusem ważne jest, by przestrzegać zakazów. Izolacja w połączeniu z dbaniem o higienę może przeciwdziałać zarażeniu się. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. WHO podało nowy objaw COVID-19. Warto przyjrzeć się swoim oczom
  2. Polka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowi
  3. Powalające nagranie z małą córką Agnieszki Chylińskiej. Internauci rozłożeni na łopatki
  4. Doda wrzuciła do sieci film z intymnych chwil z mężem. Ostrzegamy, widok nie dla wszystkich
  5. Lek na koronawirusa. Lekarze zastosowali nowe leczenie, 19 z 20 zarażonych wyzdrowiało
  6. Nie wylewaj nigdy wody po kiszonych ogórkach. Jest 13 powodów, szósty najlepszy?

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News