Zakaz przemieszczania się, potwierdzenie rzecznika rządu
pikio.pl
Weronika Wasiak - 7 Listopada 2020

Już pewne, rzecznik rządu potwierdza. Chodzi o swobodne przemieszczanie się

Zakaz przemieszczania się wejdzie w życie szybciej niż ktokolwiek się spodziewał? Rzecznik rządu w końcu zabrał głos.

Całkowity zakaz przemieszczania się od kilku tygodni budzi w Polakach poważne obawy. Wielu bowiem martwi się, że z uwagi na dynamicznie rozwijającą się epidemię, rząd lada moment zdecyduje o wprowadzeniu narodowej kwarantanny. Czy rzeczywiście jest to możliwe?

Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaTrzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaCzytaj dalej

Rzecznik rządu przerwał milczenie. Chodzi o zakaz przemieszczania się

Ostatnio gościem w TVP Info był rzecznik prasowy rządu, Piotr Müller. Podczas rozmowy z dziennikarzem odniósł się przede wszystkim do ewentualnej kwarantanny narodowej, która już od dawna spędza sen z powiek obywateli.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Wprowadzenie narodowej kwarantanny będzie oznaczało ograniczenia dotyczące kolejnych branż, pewne ograniczenia dotyczące przemieszczania się, to też jest wariant, który jest brany pod uwagę - przyznał na antenie TVP Info.

Rzecznik podkreślił jednak, że aby narodowa kwarantanna rzeczywiście została wprowadzona "liczba zakażeń musi wystąpić przez kilka dni, czyli mówimy o średniej między 29 a 30 tys. przez siedem dni".

Jeżeli jednak do takiej sytuacji by doszło, Piotr Müller wyjaśnia, że oznaczałoby to ograniczenia dla kolejnych branż i w przemieszczaniu się.

- To będzie oznaczało ograniczenia dotyczące chociażby kolejnych branż. Pewne ograniczenia dotyczące przemieszczania się, to też jest wariant, który jest barny pod uwagę. Czyli te rozwiązania, które obowiązują we Francji, Wielkiej Brytanii, w Portugalii, Hiszpanii, obowiązywały we Włoszech, Belgii - wyjaśniał.

- To są rozwiązania, które niestety w tak trudnej sytuacji być może trzeba będzie podjąć, bo inaczej to oznacza, że każdego miesiąca będzie umierało od kilkunastu nawet do kilkudziesięciu tysięcy osób i musimy zdawać sobie z tego sprawę, że jest granica wydolności systemu; ona jest w każdym kraju i zależy od liczby lekarzy - dodał.

Dzisiaj grzeje:

1. Dziś ruszyły masowe kontrole Polaków, akcja na cały kraj. Konsekwencje mogą być poważne

2. Dziś wchodzą w życie zaostrzone restrykcje. Co z fryzjerem, czy kosmetyczką? Znamy szczegóły

3. Od poniedziałku obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie trafiliśmy na "czerwoną listę"

Z przekazywanych w ostatnim czasie Ministerstwo Zdrowia danych epidemiologicznych wynika, że dwa województwa, wielkopolskie i kujawsko-pomorskiej, kwalifikują się do wprowadzenia kwarantanny. Nie ma pewności jednak, że rząd zdecyduje się na taki właśnie krok.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 12-letni chłopiec podrzucił szczeniaka do schroniska. Dołączył list wywołujący strumienie łez
  2. Żona Roberta Burneiki pokazała się nago w ciąży. Intymne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie Polaków
  4. Niepojęte doniesienia o Viki Gabor, miało się nie wydać. Przecież ona ma dopiero 13 lat
  5. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  6. Olbrzymi wyciek baz danych, ponad 13 miliardów rekordów użytkowników. Polacy też zagrożeni
  7. Jej ojciec jest jednocześnie jej teściem. Córka Beaty Tyszkiewicz uwikłana w niesamowitą historię
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News