Nowa ustawa zmieni zakaz handlu w niedzielę. Właściciele sklepów w furii

Nowa ustawa zmieni zakaz handlu w niedzielę. Właściciele sklepów w furii

Zakaz handlu w niedziele to temat który bardzo mocno podzielił Polaków. Część osób była mocno przeciwna wprowadzanym zmianom, tłumacząc, że jest to pogwałcenie wolności obywatelskiej. Inni bardzo się ucieszyli, bowiem nowa ustawa oznaczała dla nich dzień, w który będą mogli spędzić czas z bliskimi bądź po porostu odpocząć. Okazuje się, że to nie koniec zmian.

Zakaz handlu został wprowadzony w tym roku. Chociaż na tę chwilę zakazem objęte są tylko niektóre z niedziel, to docelowo, w 2020 roku, zakupów nie będzie można zrobić w żadną niedzielę w roku. Niektóre ze sklepów znalazły idealny sposób na obejście tej prohibicji - wystarczyło przekształcić market w placówkę pocztową. Rząd pracuje nad ukrócenie tego frywolnego procederu.

Żabki poza prawem, czyli jak wymigać się od zakazu

Zakaz handlu w niedzielę z powodzeniem funkcjonuje między innymi w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Jak się okazuje, Polska nie jest jednak gotowa na ten zakaz. Odebranie możliwości zrobienia zakupów w niedzielę spotkało się z ogromnym sprzeciwem. Prawo i Sprawiedliwość doszło jednak do wniosku, że lepiej wie, co jest dobre dla obywateli. W niedzielę handlu nie ma, chociaż nie wszędzie. Sprzedaż dozwolona jest bowiem w miejscach takich jak piekarnie, stacje benzynowe czy punkty pocztowe. W tym ostatnim swoje nadzieje położyły żabki. Właściciele żabek bardzo sprytnie podeszli do tematu zakazu handlu, przemianowując je na placówki pocztowe. Od jakiegoś czasu te małe, zielone sklepy zarabiają dodatkowo na odbiorze paczek, a dzięki temu mogą być otwarte w niedziele. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Na takie obchodzenie prawa nie godzi się jednak PiS. Obóz rządzący chce w końcu rozprawić się z problemem niestosowania się do początkowych założeń ustawy.

Zakaz handlu obejmie żabki? Zostały podjęte działania

Prawo i Sprawiedliwość postanowiło rozwiązać kwestię godzącą w ustawę dotyczącą ustawę handlu. Partia przygotowała już projekt nowelizacji ustawy, który pozwoli na uściślenie obowiązujących przepisów. O nowym pomyśle poinformował Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - W przygotowanym przez PiS projekcie zmian w ustawie dotyczącej zakazu handlu w niedzielę znajdą się przepisy doprecyzowujące kwestię placówek pocztowych oraz definicję "rodziny" - zapowiedział mężczyzna. Na stronie NSZZ Solidarność również pojawił się komunikat w tej sprawie. - Handlowa Solidarność zwróciła się do Głównego Inspektora Pracy Wiesława Łyszczka o zintensyfikowanie kontroli w sklepach, które obchodzą zapisy ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Chodzi przede wszystkim o placówki, które zmieniają rodzaj przeważającej działalności w rejestrze PKD, aby skorzystać z wpisanych do ustawy wyłączeń od ograniczeń w handlu – można przeczytać w komunikacie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dziennikarz TVN nie poddawał się do końca. Jego śmierć zdruzgotała wszystkich
  2. Ogromne zaskoczenie po Ślubie od pierwszego wejrzenia! Nie uwierzycie
  3. Ikea apeluje do klientów! Oświadczenie wmurowało wszystkich w ziemię
  4. Horoskop dzienny na środę 21.11.2018 dla wszystkich znaków zodiaku! Co przyniesie Ci los?
  5. Znaki zodiaku, które mają największy problem z ODCHUDZANIEM. Co powinny zrobić?
Następny artykuł