Co dalej z zakazem handlu?
Pixabay
Oktawian Góral - 19 Czerwca 2020

Zakaz handlu - co dalej? Rząd nie pozostawia złudzeń

Zakaz handlu w niedziele jest stopniowo wprowadzany od 2017 przez polski rząd. Czy sytuacja związana z pandemią koronawirusa wpłynie na zniesienie lub poluzowanie zakazu? Wnioskują o to organizacje zrzeszające pracodawców i pracowników. Rząd nie pozostawia złudzeń.

Piastująca stanowisko ministra rozwoju oraz wicepremiera w rządzie Zjednoczonej Prawicy Jadwiga Emilewicz rozwiewa wątpliwości, które narosły wokół zakazu handlu, który jest stopniowo wprowadzany od 2017 roku. Wiele osób będzie niezadowolonych z decyzji, jaką podjęto w rządzie.

Magda Gessler, informacje o bracieWszystko się potwierdziło. Media obiegła wiadomość o bracie Magdy GesslerCzytaj dalej

Jak wskazuje Emilewicz, konsumpcja w Polsce wraca do normy, czyli do stanu sprzed wybuchu pandemii koronawirusa. - Dzisiaj zatem nie widzimy konieczności, by ten zakaz był zniesiony. Ale, oczywiście, analizujemy na bieżąco rynek - komentuje Jadwiga Emilewicz spekulacje w sprawie wycofania się rządu z uchwalonego kilka lat temu prawa.

Zakaz handlu w niedzielę - apel do ministerstwa

Organizacje pozarządowe, które skupiają pracodawców i pracowników handlu apelują o poluzowanie zakazu. Apelują do ministerstwa - Zawieszenie zakazu handlu pozwoli ochronić większą liczbę miejsc pracy w handlu i branżach ściśle z nim współpracujących, zwiększy sprzedaż oraz poprawi bezpieczeństwo sanitarne w czasie zakupów - podnosiła między innymi Rada Przedsiębiorczości.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Psychotest: w jaki sposób układasz nogi siedząc na krześleW jaki sposób układasz nogi, siedząc na krześle? Układ zdradza największą tajemnicę, o której nie wiesz nawet ty samCzytaj dalej

Minister pozostaje nieugięta - Rząd nie rozważa zniesienia zakazu handlu w niedziele. Dziś nie rozważamy takiego scenariusza - powiedziała podczas rozmowy z dziennikarzami. Zdaniem ekspertów z Rady poluzowanie zakazu w niedzielę w czasie stanu epidemii oraz na 180 dni po nim, powinno pomóc w odbudowie polskiej gospodarki o czym na każdym kroku opowiada rząd Mateusza Morawieckiego oraz prowadzący kampanię wyborczą prezydent Andrzej Duda.

Stanowisko rządu pozostaje bez zmian

Wcześniej podobne stanowisko do Rady Przedsiębiorczości wystosowała Konfederacja Lewiatan, a także Pracodawcy RP i Polska Rada Centrów Handlowych. Jak dowiadujemy się z serwisu Gazeta.pl, zawieszenie zakazu handlu jest także rekomendowane przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Organizacja ta uważa, że przywrócenie handlu w niedziele byłoby stymulujące dla polskiego rynku detalicznego.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje uwielbiany aktor znany z największych hitów na TVP, TVN i Polsatu. Bardzo smutne informacje

2. Szumowski chce zrezygnować z funkcji ministra zdrowia? Zaskakujące doniesienia

A jaka jest Wasza opinia w sprawie niedziel bez handlu? Tęsknicie za zakupami w niedziele? A może sami pracujecie w handlu?

Najlepsze newsy dnia:

  1. W jednym rejonie Polski sypie grzybami, aż miło. Podajemy konkretne miejsca, gigantyczne zbiory gwarantowane
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Watykan potwierdził przykre doniesienia. Chodzi o papieża Franciszka
  4. Rząd zniósł kluczowy dla wielu Polaków zakaz. Już od 1 lipca
  5. Pojedziesz zatankować i ostro się zdziwisz. Zmiana obejmie wszystkich kierowców
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

KobietaJuż nie była w stanie się sama poruszać, ważyła ponad 300 kilogramów. Jej dzisiejszy wygląd odbiera mowęCzytaj dalej

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News