W ostatniej chwili przedłużono zakaz aż do końca lipca. Decyzja zaboli wielu Polaków

W ostatniej chwili przedłużono zakaz aż do końca lipca. Decyzja zaboli wielu Polaków Źródło: pexels.com hitesh choudhary

Niestety, zakaz zostanie przedłużony do końca lipca. Taka decyzja władz krzyżuje plany wielu Polaków, gorączkowo zastanawiają się, co mają w takiej sytuacji zrobić. Nie ma już odwrotu, zmiany zostały zatwierdzone i nie ma podstaw, aby je odwołać do pierwotnych założeń.

Zakaz zostanie przedłużony - ogłosiły władze. Co więcej, obostrzenie może zostać ponownie przedłużone o kolejny miesiąc, wszystko zależy od rozwoju sytuacji.

Polacy będą rozczarowani, ich plany spełzły na niczym

Dosłownie w ostatniej chwili przedłużono, dla wielu nieznośny, zakaz. Początkowo miał obowiązywać do końca czerwca, dziś wiadomo już, że potrwa do 31 lipca, jednak są to mocno wstępne założenia. Zniesienie go lub kolejne przedłużenie będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej. Polacy, którzy planowali wakacyjny wyjazd do Gruzji muszą pogodzić się z tym, że w lipcu na pewno tego kraju nie odwiedzą.

Posępne wieści podała agencja Reuters. Wydawałoby się, że wakacje w tym niesamowitym i niedrogim kraju będą niezagrożone - jeszcze w maju władze Gruzji zadeklarowały otwarcie granic dla turystów już 1 lipca. W związku z tym linia lotnicza Wizz Air planowała wkrótce wznowienie lotów do Kutaisi z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Także LOT zachęcał do odwiedzenia Tbilisi połączeniem z Warszawy.

Zakaz obowiązuje do 31 lipca z możliwością przedłużenia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gruzińska Agencja Lotnictwa Cywilnego potwierdza te informacje - turyści muszą być świadomi, że nie polecą do tego kraju wcześniej niż w sierpniu, a i to jest jedną wielką niewiadomą. Władze państwa nie chcą ryzykować i wolą dmuchać na zimne. Przez wzrost zachorowań w sąsiadujących krajach loty są zawieszone.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły komunikat MZ zaskoczył Polaków. Nikt nie spodziewał się, że sytuacja tak wygląda
2. Media obiegła smutna informacja. Nie żyje światowej sławy sportowiec

– Decyzja o wznowieniu regularnego ruchu lotniczego zostanie podjęta na podstawie sytuacji epidemicznej na świecie i w Gruzji - podaje agencja Reutera. Co ciekawe, w samej Gruzji od początku epidemii odnotowano niecały 1000 zachorowań, a 14 osób zmarło. Władze obawiają się drugiej fali koronawirusa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Robisz sałatkę z ogórków? 1 okropny błąd pogarsza smak, a 1 trik zachwyca
  2. Widok grobu Kazimierza Deyny zapiera dech w piersiach. Od jego śmierci minęło już ponad 30 lat
  3. Pies codziennie wyglądał przez okno i patrzył w jedno miejsce. Gdy właściciel odkrył powód, nogi się pod nim ugięły
  4. Prawie każda pani domu popełnia karygodny błąd przy robieniu mizerii. Wystarczy zastosować sekretny trik naszych babć i dodać 1 składnik
  5. Szumowski zabrał głos ws. powrotu obostrzeń i narodowej kwarantanny. Ponure informacje dla wszystkich Polaków
  6. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Setki zatruć i śmiertelne przypadki

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News