Zakaz dla Polaków
Pikio.pl
Monika Majko - 24 Października 2020

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje

Zakaz zacznie obowiązywać już od 28 października br., najnowsze informacje w tej spawie obiegły krajowe media. To ważna informacja, nowe wytyczne obejmą każdego mieszkańca Polski.

Zakaz obejmie wszystkich mieszkańców Polski, nowe obostrzenie wejdzie w życie już 28 października br. i będzie obowiązywał co najmniej do 10 listopada. Krajowe media przekazały najnowsze informacje w tej sprawie, polski rząd zaktualizował obecne rozporządzenie.

Zakaz będzie obowiązywał od 28 października do 10 listopada 2020 roku

Polski rząd zaktualizował listę zakazu lotów, w nowym rozporządzeniu dotyczącym zakazu lotów znalazło się 27 krajów. Lista będzie obowiązywać od 28 października do 10 listopada br. Wśród państw z zakazem lotów nie ma żadnego z Unii Europejskiej, a także strefy Schengen czy Rosji.

W udostępnionym w Biuletynie Informacji Publicznej Rady Ministrów dokumencie znalazło się 27 państw. Zakazem lotów od 28 października objęte zostaną: Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Bahrajn, Izrael, Kuwejt, Libia, Argentyna, Chile, Ekwador, Indie, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Paragwaj, Peru, Trynidad i Tobago, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Oman i Bahamy.

Nagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoNagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoCzytaj dalej

Zakazy lotów zostały wprowadzone w związku z rozwijającą się w dynamicznym tempie pandemią koronawirusa. Rozporządzenie to ma zminimalizować ryzyko powstawania kolejnych ognisk zakażeń COVID-19 na terenie Polski. Jak przekazano w uzasadnieniu, istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, ze względu na bezpieczeństwo obywateli Polski i zminimalizowanie zagrożenia dla zdrowia publicznego.

Kraje objęte zakazem lotów są wybierane na podstawie współczynnika, który w zakresie 14- dniowej skumulowanej liczby zachorowań na koronawirusa na 100 tys. mieszkańców, przekracza 90. Współczynnik jest tworzony w oparciu o dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiSabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiCzytaj dalej

Od 28 października zakaz lotów obejmie 27 państw

W sobotę 24 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 13 628 przypadkach zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju, a także śmierci 179 pacjentów z COVID-19. Łącznie od początku pandemii w Polsce potwierdzono 241 946 przypadków zakażenia wirusem SARS-COV-2, a 4 351 chorych na COVID-19 zmarło.

W związku z dynamicznym rozwojem epidemii w kraju, polski rząd wprowadził surowe restrykcje dla wszystkich mieszkańców. Od soboty 24 października cała Polska została objęta tzw. strefą czerwoną, która oznacza zaostrzenie rygoru sanitarnego dla wszystkich Polaków.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję

2. Porażające wideo z poznańskiej katedry. Tłum wdarł się do środka, wszyscy krzyczą ”mamy dość”

3. Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo

Wśród wprowadzonych restrykcji znajduje się m.in. powszechny nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, całkowity zakaz organizacji wesel oraz zakaz organizowania spotkań i imprez niezależnie od ich rodzaju - z wyjątkiem spotkań organizowanych w domu, w których bierze udział do 20 osób. Dodatkowo, rząd wprowadził również zmiany w funkcjonowaniu firm gastronomicznych, które od tego weekendu nie mogą przyjmować klientów w lokalach i mogą wydawać jedzenie tylko w formie na wynos.

Na całym świecie łącznie potwierdzono ponad 42,2 mln przypadków zakażenia koronawirusem, a w wyniku COVID-19 zmarło ponad 1,14 mln chorych. DO tej pory łącznie ponad 28,6 mln osób pokonało zakażenie wirusem SARS-COV-2.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziecko raczkuje w stronę owczarka niemieckiego. Wtedy pies od razu reaguje, rodzice nie wierzą własnym oczom
  2. Nowa gwiazda Fame MMA ma piękną dziewczynę. Ponętne celebrytki lubią pokazywać pikantne zdjęcia (FOTO)
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Tragedia w rodzinie Rafała Trzaskowskiego. W programie na żywo ujawnił bolesną prawdę
  6. Nie podoba Ci się wygląd PS5? Niezależni producenci już sprzedają obudowy w innych kolorach
  7. Domowy syrop do zadań specjalnych, rozpościera nad organizmem tarczę przed wirusami i przeziębieniem. Dodaj 2 składniki i ciesz się pysznym smakiem
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Warszawa w pogułce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News