zakaz czerwona strefa konferencje online
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 20 Października 2020

Nowy, skandaliczny zakaz w czerwonej strefie. Polacy oburzeni, totalny absurd w oficjalnym rozporządzeniu

Nowy zakaz, który wprowadzony został w czerwonych strefach wzbudził oburzenie wśród wielu Polaków. Jak mówią sami prawnicy, zapis jeden z zapisów najnowszego rozporządzenia, jest absurdalny.

Nowy zakaz wprowadzony w strefach czerwonych okazuje się absurdalnym zapisem w rozporządzeniu. Według niego, w miejscach tych nie można organizować spotkań online. Dlaczego?

Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówKlamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówCzytaj dalej

Absurdalny zakaz dla stref czerwonych. Zapis w najnowszym rozporządzeniu oburzył Polaków

Gwałtowny rozwój pandemii koronawirusa w ciągu ostatnich tygodni sprawił, że rząd zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Od soboty 17 października w czerwonej strefie znalazło się 152 powiaty oraz duże miasta, mieszka w nich ok. 70 proc. Polaków.

Jak podaje portal prawo.pl zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez Prezesa Rady Ministrów z 16 października, w strefach żółtych dopuszczalne jest organizowanie targów lub kongresów przy pomocy środków, dzięki którym możemy porozumiewać się na odległość. Oznacza to, że w całości mogą zostać przeniesione do internetu. W strefach czerwonych jest to jednak zabronione.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

- Przedsiębiorcy ze strefy żółtej mogą prowadzić działalność online, przedsiębiorcy ze strefy czerwonej nie mogą, bo przepis ich dotyczący nie ma dopisku o warunkowym realizowaniu działalności za pomocą środków porozumiewania się na odległość - mówił adwokat Maciej Wieczorkowski z gdyńskiej Kancelarii MW w rozmowie z portalem prawo.pl. Eksperci są w ogromnym stopniu zaskoczeni tym, że rząd wypuścił tak ogromny bubel prawny.

- Przecież niezależnie od tego czy jesteśmy w strefie żółtej, czy czerwonej, czy w Gdyni, czy w Kutnie, czy w Pcimiu, to eventy online odbywają się w internecie lub za pośrednictwem telefonów, czyli uczestnik siedzi we własnym domu czy biurze przed monitorem i z nikim nie spotyka się w świecie rzeczywistym - skomentował adwokat Wieczorkowski. W dodatku zdaniem specjalistów zapis ten w żaden sposób nie przeciwdziała rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

- Celem przepisów jest zwalczanie epidemii. Ludzie nie zarażają się chorobami zakaźnymi przez internet, stąd nie ma podstaw, aby pojęcia „konferencji” i „spotkania” użyte w rozporządzeniu interpretować w sposób obejmujący wirtualne spotkania dwóch, kilku lub dowolnie większej liczby osób - przekazał radca prawny Maciej Gawroński, cytowany przez prawo.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Uczniowie podstawówek przejdą na naukę online. Premier właśnie wydał oświadczenie

3. Naukowcy apelują do Polaków: zacznie się już 3 grudnia. Czarny scenariusz może spełnić się na naszych oczach

Portal zapytał pracowników o to, czy za organizację konferencji online w strefie czerwonej możemy więc otrzymać karę. Wszyscy zgodnie stwierdzają jednak, że nie ma możliwości ukarania nas za takie działanie. Ekspres legislacyjny jednak po raz kolejny zdołał podważyć zaufanie niektórych branż do rządowej administracji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nawet 2 tysiące złotych nowej emerytury. Wystarczy spełnić jeden warunek, chodzi o zwierzęta
  2. Wyciekły wyniki badań Arkadiusza Milika. Jego stan jest niepokojący
  3. Kim jest żona Dariusza Gnatowskiego? Zdradziła, jaki był naprawdę
  4. Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierci
  5. Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, "Boczek" z Kiepskich
  6. Tajemniczy ładunek chińskiego myśliwca. Eksperci nie mogą uwierzyć, co mógł przenosić [wideo]
  7. Mizeria też może być arcydziełem, orzeźwienie i zachwyt gwarantowane. Wystarczył jeden dodatek, efekt zwala z nóg
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Prawo.pl, Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News