Zakaz, jeden wyjątek
unsplash.com Kate Trifo
Weronika Wasiak - 13 Października 2020

Zakaz jedzenia, picia i palenia na ulicy. Można dostać mandat, jest tylko jeden wyjątek

Uciążliwy zakaz noszenia maseczki nie obowiązuje w jednym przypadku. Wielu nawet nie miało o tym pojęcia, warto zapoznać się z tymi informacjami i wiedzieć, o jakim wyjątku mowa.

Gdy w życie wchodzi kolejny zakaz bądź nakaz, odbija się głośnym echem w opinii publiczne. Nie każde z obostrzeń ma bowiem szczególne poparcie wśród Polaków. Kiedy poinformowano o konieczności zasłaniania ust oraz nosa także na powietrzu, jednocześnie wprowadzono zakaz jedzenia, picia czy palenia w przestrzeni otwartej. Niewielu wie, że jest jeden wyjątek, który zwalnia nas z noszenia maseczki.

Epidemia, kiedy koniecEkspert zdradził, kiedy będzie szczyt zachorowań i koniec epidemii w Polsce. Nie ma żadnych wątpliwościCzytaj dalej

Zakaz picia czy jedzenia na ulicy wprowadził spore zamieszanie. Jest jeden wyjątek

Wirtualna Polska zaznacza, że nowe rozporządzenie Rady Ministrów ws. maseczek to nie tylko konieczność zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej. To także zakaz jedzenia i picia w czasie spaceru, a nawet palenia papierosów. Nic dziwnego, że obostrzenie odbiło się tak głośnym echem wśród Polaków, w końcu idąc ulicą niemal na każdym kroku możemy spotkać osobę, która je lub pije.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkich Świętych pilny apel były minister zdrowiaWażny apel b. ministra zdrowia. Chodzi o 1 i 2 listopada, wielu Polaków będzie wściekłychCzytaj dalej

- Taki sam nakaz obowiązywał wiosną. Według obowiązującej wtedy interpretacji przepisy nie zawierały wyjątków, które pozwalałyby zdjąć maseczkę do jedzenia. Teraz też takich wyjątków nie ma, więc zasada jest taka sama - wyjaśnia w rozmowie z money.pl rzecznik prasowy GIS Jan Bondar.

Niestety, tak jak to było wiosną, nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej oznacza, że będąc w niej nie możemy zdejmować maseczki, a gdy to zrobimy możemy dostać mandat do 500 zł. Smakosze jedzenia przekąsek na świeżym powietrzu muszą więc o tym zapomnieć. Jest jednak jeden wyjątek, kiedy osoba zdrowa (bez zaświadczenia od lekarza o niemożności zakrywania nosa i ust) i poruszająca się w przestrzeni publicznej może nie nosić maseczki.

Dzisiaj grzeje:

1. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć

2. Uwaga: wystosowano pilny apel do Polaków. Prośba o rezygnację z odwiedzin grobów 1 listopada

3. Niewiarygodne doniesienia. Godziny dla seniorów są tylko pretekstem, media ujawniają całą prawdę

Chodzi dokładnie o osoby uprawiające sport - bieganie bez osłaniania nosa i ust jest dozwolone. Jak mówią eksperci, popularny jogging z maseczką na twarzy jest bardzo szkodliwy. W związku z tym sportowcy mogą bez obaw poruszać się z odsłoniętą twarzą.

Jeśli zaś skupić się na kwestii jedzenia - takie możemy zjeść jedynie w domu lub w aucie. O dziwo maseczkę można ściągnąć także w pociągu, jeśli chcemy posilić się kanapką lub innym przysmakiem. Jednak spałaszowanie lodów, szybki kebab, a nawet napicie się wody jest wykluczone na świeżym powietrzu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziennikarka Polsat News nie wytrzymała. Agnieszka Gozdyra pokazała zatrważające zdjęcie, "hańba"
  2. Justyna Żyła ośmieszyła Piotra Żyłę na oczach całej Polski? Chodzi o jej zdjęcia, fani nie mają wątpliwości (FOTO)
  3. Lekarze nie mają już wątpliwości. Plotki się potwierdziły, doskonała informacja ws. koronawirusa
  4. Niestety, nie żyje kolejny pedagog zarażony koronawirusem. Nauczycielka miała tylko 45 lat
  5. Wicepremier wygadał się na żywo. Zdradził, kiedy zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia, słuchacze zamarli
  6. Wysłała męża po kapustę na gołąbki. Zobaczyła co kupił i zaczęła krzyczeć, popłaczecie się ze śmiechu

Ślub na wesołoMłoda para nagle odwróciła się od ołtarza i wtedy się zaczęło. Powalające sceny w kościele, mało kto się spodziewałCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News