Rząd zmienia zakaz. Najnowsze doniesienia, Polacy dowiedzą się dopiero 16 września

Rząd zmienia zakaz. Najnowsze doniesienia, Polacy dowiedzą się dopiero 16 września Źródło: youtube.com rajek2

Zakaz lotów z Polski ulegnie zmianie. Już niedługo rząd wprowadzi nową listę krajów, do których można bezpiecznie podróżować. Właśnie pojawiły się doniesienia na temat rozporządzenia, które wejdzie w życie dopiero 16 kwietnia. Na zaktualizowanej liście będzie jeden z popularnych krajów, do których latają Polacy.

Zakaz już niebawem wejdzie w życie. Okazuje się, że 16 września pojawią się nowe wytyczne dotyczące lotów za granicę. Rząd doda do obecnej listy jeden, popularny kraj oraz przywróci loty do 13 innych państw. Niestety, nie wszyscy będą zachwyceni z nowego pomysłu rządu. 

Zakaz lotów. Lista będzie zdecydowanie krótsza 

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na świecie nieustannie analizowana jest sytuacja za granicą. Rząd w Polsce na podstawie tych danych co dwa tygodnie aktualizuje listę krajów, do których bezpiecznie można podróżować. Już niedługo w życie wejdzie nowa lista. Jak przekazał resort infrastruktury, aktualna lista będzie krótsza.

Przypomnijmy, obecnie na liście znajdują się 44 kraje. Zmiany, jakie zajdą w najbliższym czasie, spowodują, że na liście znajdzie się około 13 państw mniej, a wśród nich: Malta, Indie i Meksyk. Dodany zostanie zakaz lotów do Francji. Oczywiście, do 16 września sytuacja może się jeszcze zmienić, wszystko będzie zależało od tego, ile nowych przypadków zakażeń koronawirusa pojawi się na 100 tysięcy mieszkańców. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zakaz lotów do krajów, które na pokłady samolotów będą wpuszczać tylko osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa zostanie zdjęty

Kolejną zmianą, którą zapowiedział już to zniesienie zakazu lotów do krajów, które wymagają, by na pokładzie samolotu znajdowały się jedynie osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. Zmienią się także wytyczne dotyczące liczby zachorowań w odniesieniu do zaliczania krajów na listach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie ogłoszono, od 16 września wchodzi w życie nowy zakaz. Wielki cios dla wielu Polaków
2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba
3. Mamy potwierdzenie, koronawirus na stypie. Sanepid pilnie szuka uczestników

- Jesteśmy po sezonie wakacyjnym, więc można pokusić się o podwyższenie tych progów bezpieczeństwa. Dopuszczamy loty do państw, które mają nie więcej niż 90 nowych przypadków na 100 tys. mieszkańców  - przekazał Marcin Horała z ministerstwa infrastruktury, który zaznaczył, że do pojawienia się nowego rozporządzenia, mogą pojawić się jeszcze nieznaczne zmiany.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Pytanie na śniadanie" afery ciąg dalszy. Dziennikarka TVP w ostrych słowach, Michał Olszański nie wytrzymał i odpowiedział
  2. Niesamowite materiały z Marsa. Zdjęcia w rozdzielczości 4K zdradzają każdy szczegół
  3. Żona Małysza pokazała zdjęcie z wakacji. Wszyscy patrzą tylko na jedno, zapomniała stroju kąpielowego?
  4. Emeryci odzyskają ogromne pieniądze? Rząd zapowiedział ogromne zmiany
  5. Dramat Maryli Rodowicz. Musi pogodzić się z wielką stratą, przykre
  6. Ogromny błąd podczas zbierania borowików. Konsekwencje mogą być opłakane

Źródło: Money pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News