Zakaz już nie obowiązuje, ale w jednym przypadku. Ministerstwo dało zielone światło
ARKADIUSZ ZIOLEK East News
Joanna Szwalikowska - 10 Września 2020

Zakaz już nie obowiązuje, ale w jednym przypadku. Ministerstwo dało zielone światło

Zakaz już nie obowiązuje, jednak należy zachować jeden warunek. Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski, przekazał dobrą wiadomość dla wielu osób. Jednocześnie przekazał informację o tym, ile szkół pracuje obecnie w trybie stacjonarnym, zdalnym lub mieszanym.

Zakaz na ten moment już nie obowiązuje, ważne jednak, by zachować pewien warunek. Jak przekazał minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski, nie ma obecnie przeciwwskazań czy przeszkód epidemiologicznych. Poinformował również, że niemal 100 procent szkół w Polsce pracuje obecnie w trybie stacjonarnym.

Gienek Loska nie żyjeNagła, tragiczna wiadomość. Nie żyje Gienek LoskaCzytaj dalej

Zakaz już nie obowiązuje. Uczniowie będą szczęśliwi

Jak przekazał minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski, w pierwszych dniach szkoły, większość placówek, spośród tych które decydowały się na zmianę formy pracy, wybierało naukę zdalną. Obecnie jednak więcej szkół decyduje się na wprowadzenie trybu mieszanego, czyli takiego, w którym jedynie część uczniów uczy się w domu.

- Wydaje się, że jest to dobre rozwiązanie, ponieważ pozostali uczniowie mogą korzystać z bezpośredniego kontaktu z nauczycielami. Z tego, co widzimy, jest to wynik działania inspekcji sanitarnej, która nie poddaje się emocjom, prowadzi dochodzenie epidemiologiczne i na podstawie obiektywnych danych decyduje, czy cała placówka, czy tylko jej fragment powinien przejść na nauczanie zdalne - przekazał Dariusz Piontkowski. Przekazał również wiadomość o zniesieniu zakazu. Wielu uczniów będzie zadowolonych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP aktor zaskakująca metamorfozaZaskakująca metamorfoza gwiazdy serialu emitowanego na TVP. Mało kto dziś go rozpoznaCzytaj dalej

Szkoły będą mogły organizować wycieczki szkolne, należy jednak pamiętać, by odbywały się one przy zachowaniu odpowiedniego rygoru sanitarnego. Jak przekazał minister edukacji narodowej, obecnie nie istnieją żadne przeszkody epidemiczne, które mogłyby zakazać organizacji takich wydarzeń.

- Pojawiają się pytania, czy mogą być organizowane wycieczki szkolne. My oczywiście mówimy, że tak. W pierwszych dniach roku szkolnego raczej tych wycieczek nie ma, ale przed nami druga połowa września, październik, kiedy często wycieczki w szkołach były organizowane. Na razie nie ma przeszkód epidemicznych, które by zabraniały - podkreślił szef MEN, Dariusz Piontkowski.

Dzisiaj grzeje:

1. Ostatnie chwile Gienka Loski doprowadzają do płaczu. Mało kto wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
3. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?

Zdaniem ministra, jeśli dzieci miały możliwość wyjazdów na zorganizowany formy wypoczynkowego, jak kolonie czy obozy w okresie wakacyjnym, teraz również powinny mieć możliwość wyjazdów na wycieczki. Oczywiście wszystko będzie musiało odbywać się przy zachowaniu odpowiednich rygorów dotyczących transportu czy pobytu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przepyszny, niepowtarzalny rosół bez włoszczyzny. Zamiast niej dodać należy składniki, które każdy ma w domu
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Dramat w rodzinie Lisów, ciężka choroba wygrała. Hanna przeżywa żałobę, zmarła jej matka
  4. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo
  5. Zacznie się już niebawem. Jackowski przekazał wizję wywołujące przerażenie
  6. Czy wrześniowa pogoda będzie sprzyjająca dla grzybiarzy? Mamy pierwsze doniesienia z lasów, wiemy gdzie grzyby rosną najbujniej

Kobieta skorzystała z obowiązującego prawa, to nie była łatwa decyzjaOtworzył drzwi kobiecie, która wręczyła mu noworodka i uciekła. Nie do uwierzenia, co stało się z dzieckiemCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News