Zagraniczny gość TVP ostro o Unii Europejskiej: "Jest jak mafia" (VIDEO)

Zagraniczny gość TVP ostro o Unii Europejskiej: "Jest jak mafia" (VIDEO) Źródło: Źródło: twitter.com/pikus_pol

Od czasu ponownego wyboru Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej co pewien czas podnoszą się głosy mówiące o wyjściu Polski z Unii Europejskiej. Chociaż większość Polaków jest temu przeciwna, a także rząd stoi na podobnym stanowisku - w opinii publicznej wciąż pojawiają się głosy o złym funkcjonowaniu sojuszu. Szczególnie chętnie wskazuje się na nadmierną dominację Niemiec w podejmowaniu unijnych decyzji.

Temat ten poruszony był również w sobotnim programie "Studio Polska" nadawanym na żywo w TVP Info. Wśród zaproszonych do studia gości był również mieszkający w Polsce Portugalczyk - Jorge Figueiredo. Prowadzący zapytał go, czy jego zdaniem zgłoszenie przez polski rząd innego niż Tusk kandydata na stanowisko przewodniczącego RE było "zamachem na demokrację". Odpowiedź gościa z Portugalii była jednoznaczna.

Nie. Polska ma prawo zgłosić swojego kandydata. Ktoś tutaj powiedział, że Unia Europejska ma taką procedurę, ale tak nie jest. To jest tak jak w mafii - stwierdził Figueiredo.

Poproszony o wyjaśnienie tak ostrych słów powiedział: Jeżeli Niemcy wybiorą Tuska, to w takim układzie Tusk wygra.

Podobnie odniósł się też do problemów w relacjach Unii Europejskiej z Turcją.

Problem Turcji rozpoczął się właśnie przez Unię Europejską, która nigdy nie powiedziała, jaka będzie jej przyszłość. Czy Turcja wejdzie do UE, czy nie wejdzie - stwierdził.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News