Wstyd. Zagraniczne media atakują Polskę za brak reakcji na antysemitów w Auschwitz

Wstyd. Zagraniczne media atakują Polskę za brak reakcji na antysemitów w Auschwitz

Polska znów znalazła się pod ostrzałem światowych mediów. Zagraniczni dziennikarze atakują nasz kraj za brak reakcji na antysemitów w Auschwitz. Po raz kolejny nasz kraj ma powód do wstydu na międzynarodowej arenie.

Auschwitz dalej jest miejscem wielu wycieczek. W dawnym obozie koncentracyjnym mieści się dziś muzeum, które pozwala przyjrzeć się wyglądowi miejsca, w którym kiedyś ginęły tysiące ludzi. Zagraniczne media zaatakowały władze Polski za brak reakcji na to, co stało się dzisiaj podczas 74. rocznicy odbicia więźniów w Auschwitz.

Zagraniczne media atakują Polskę za brak reakcji na antysemitów

Swój marsz narodowcy zapowiadali od dawna. Ich przywódca, Piotr Rybak, głośno mówił, że wydarzenie odbędzie się, nawet jeśli nie zostanie wydana zgoda na organizację zgromadzenia publicznego. Wczoraj informowaliśmy o kontrowersyjnej przeszłości narodowca, który był już wcześniej karany za spalenie kukły Żyda na rynku we Wrocławiu. Został skazany na karę więzienia, którą odbył. - Dla mnie opinia Żydów się nie liczy. Dla mnie, jako Piotra Rybaka, narodowca, nacjonalisty i patrioty liczy się w tej chwili opinia Polaków i rodzin tych osób, które zostały bestialsko zamordowane. Żydzi nie będą nam mówili, w jaki sposób mamy uczcić ofiary pomordowane w Oświęcimiu. Nas narodowców, nacjonalistów i patriotów z całej Polski nie interesuje impreza, którą organizuje polskojęzyczny rząd Polski. My organizujemy marsz w Oświęcimiu, tam gdzie ginęli Polacy - mówił Rybak w specjalnym klipie, który miał promować marsz.

Auschwitz - kolejny skandal z udziałem narodowców?

Opinia Rybaka z pewnością należy do kontrowersyjnych, jednak na marszu pojawiło się wielu nacjonalistów. O marszu informowały nie tylko media polskie, ale i zagraniczne. Materiały na ten temat przygotowały media z Ameryki, Izraela i innych państw europejskich. Sprawie bliżej przyjrzał się między innymi portal France 24, który przybliżył czytelnikom postać Piotra Rybaka. Wskazał także na ostatnie pogorszenie kontaktów polsko-izraelskich związanych z planami PiS-u, które dotyczyły zwiększenia kar dla wszystkich tych, którzy publicznie twierdzili, że Polacy byli aktywnymi członkami holokaustu. DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ Frustrację mediów zagranicznych i krajowych wywołał fakt, że Polacy nawet w obliczu obchodzenia rocznicy tragedii, która niegdyś wstrząsnęła całym narodem nie są w stanie zjednoczyć się i dzielą się na dwa obozy, z których jeden wykazuje niechęć wobec drugiego i domagania się uczczenia pamięci jedynie polskich ofiar obozu koncentracyjnego. W trakcie marszu padały hasła nawołujące do nienawiści, szerzące poglądy antysemickie. Uczestnicy byli wielokrotnie kontrolowani przez policję, ale ostatecznie 50-osobowa grupa stawiła się na miejscu i stworzyła swoje własne obchody.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kim jest Piotr Rybak? Były przyjaciel Kukiza, antysemita i nacjonalista
  2. Nadchodzi marsz narodowców w Auschwitz. "Opinia Żydów się nie liczy"
  3. Rydzyk tworzy front z narodowcami! Opadną wam szczęki
  4. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  5. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News