Zaginęła 2 lata temu, właśnie się odnalazła. Media opisały, przez co musiała przejść, nie mieści się w głowie

Zaginęła 2 lata temu, właśnie się odnalazła. Media opisały, przez co musiała przejść, nie mieści się w głowie Źródło: repubblica/Twitter

Zaginięcie Silvii Romano było sprawą, którą żył cały kraj. Włoska wolontariuszka po blisko dwóch latach od porwania, powróciła do domu. Jej los w jednej chwili zmienił się nie do poznania, nie mieści się w głowie, przez co musiała przejść. Włoskie media opisały, co działo się w jej życiu przez ostanie 18 miesięcy.

Zaginięcie wolontariuszki w 2018 roku sprawiło, że wszyscy wstrzymali oddech. Niemalże od razu okazało się, że kobieta została porwana. Dziś po dwóch latach powróciła do domu, dzięki temu, że w nocy z piątku na sobotę odbyła się operacja sił wywiadowczych w Somalii, gdzie przebywała w ostatnich latach. 

Zaginięcie Silvii Romano

Silvia Romano jest 25-letnią wolontariuszką pochodzącą z Mediolanu. Kobieta od lat działa na rzecz włoskiej organizacji Africa Milele, która niesie pomoc osieroconym dzieciom. 21 listopada 2018 roku przebywała w Kenii, to właśnie tam porwali przestępcy. 

Jak podaje włoska praca, kobieta po porwaniu została sprzedana dżihadystom z Somalii z ugrupowania Al-Szabab. Zgodnie z doniesieniami Silvia Romano miała być zmuszona do przejścia na islam. Krótko po porwaniu została przewieziona do Somalii. Od tego czasu przez długie miesiące nie było o niej żadnych informacji. 

Zaginięcie postawiło na nogi wszystkie włoskie służby. Rozpoczęto intensywne działania, a do mediów nie docierały żadne informacje na jej temat. Dopiero po zakończeniu operacji ujawniono, że w akcję zaangażowane były somalijskie i tureckie siły specjalne. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Silvia Romano powróciła do kraju

Silvia Romano do Włoch wróciła w niedzielę. Na lotnisku Ciampino witana była przez premiera Włoch Giuseppe Conte i szef MSZ Luigi Di Maio. Po jej powrocie w mediach pojawiła się informacja, że wolontariuszka czuje się dobrze. Jak przekazali włoscy dyplomaci, którzy jako pierwsi widzieli kobietę, jej wewnętrzna siła, pozwoliła jej przetrwać ciężkie chwile. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia od jutra wprowadza wielkie zmiany. Obowiązkowe testy na koronawirusa, ale tylko dla osób na kwarantannie

2. Epidemia przestaje się rozwijać? Najnowsze analizy mogą pozytywnie zaskoczyć Polaków

Wszczęte zostało postępowanie w sprawie porwania. Jak wiadomo, Silvia Romano jeszcze dzisiaj ma zostać przesłuchana przez prokuraturę, która, jako pierwsza będzie miała szansę wysłuchać, co działo się z nią przez ostatnie 18 miesięcy. Bez wątpienia jej przeżycia będą wstrząsające dla wszystkich słuchaczy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mama dwójki dzieci walczy z białaczką. Pilnie potrzebuje pomocy dobrych ludzi
  2. Kamil Stoch nigdy o tym nie mówił. Na jaw wyszły fakty o jego religijności. Jakiego jest wyznania?
  3. Wielkie święto w rodzinie Majdanów, Radosław szczęśliwy jak rzadko kiedy. Pochwalili się zdjęciem
  4. Mało kto wie, że Halinka z "Kiepskich" skrywa porażającą tajemnicę. Na ekranie nic nie widać, ogromne współczucie
  5. Genialny przepis na syty obiad dla całej rodziny. Nasze babcie zajadały go ze smakiem, wystarczy 1 składnik
  6. Dodaj 15 kropli do wody i mleka. Wyrosną gigantyczne pomidory w przyśpieszonym tempie o smaku nie do opisania

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News