Tylko jeden kwadrat się wyróżnia. Wydaje się proste, jednak nie wszyscy sobie z tym radzą

Tylko jeden kwadrat się wyróżnia. Wydaje się proste, jednak nie wszyscy sobie z tym radzą Źródło: .

Zagadka na zdjęciu powyżej wbrew pozorem jest bardzo trudna. Niewiele osób może zauważyć tak drobną różnicę. To zadanie dla pradziwych bystrzaków.

Zagadka nie musi polegać na wykorzystaniu logicznego myślenia - czasem wystarczy proste zdjęcie i mnóstwo spostrzegawczości. Tak jest w tym w tym przypadku. Obrazek przedstawia 24 pozornie identyczne kwadraty - aby zobaczyć całe zdjęcie, przewiń na dół artykułu. Na pierwszy rzut oka nie różnią się absolutnie niczym, jednak wystarczy uważnie się przyjrzeć, by zauważyć, że jeden z nich jest nieco inny niż pozostałe.

Zagadka z kwadratami jest prawdziwym wyzwaniem

Wiadomo, że zagadka nie może być zbyt łatwa, ta jednak jest wyjątkowo podstępna. Internauci cały czas się sprzeczają, na czym polega różnica. Jedni uważają, że jeden z nich jest tak naprawdę czworokątem o lekko nachylonych bokach, drudzy sądzą, że wszystkie są takie same, a sugestia różnicy ma wywołać u obserwatora jedynie konsternację.

Obie strony są w błędzie. Różnica faktycznie istnieje, ale nie polega na krzywych krawędziach. Wszystkie kwadraty mają takie same wymiary i idealnie proste boki. Aby dostrzec, czym tak naprawdę odznacza się jeden z nich trzeba się bardzo dokładnie przyjrzeć każdemu z osobna, a potem spojrzeć jeszcze raz na całość. Warto spróbować przyglądania się pod różnymi kątami oraz z różnych odległości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rozwiązanie zagadki nie jest oczywiste

Żółte tło w zagadce nie jest przypadkowe, tak samo jak i barwa kwadratów. Te elementy maja za zadanie utrudnić znalezienie właściwej odpowiedzi. Chodzi bowiem o inny odcień zieleni na jednym z pól. W trzecim rzędzie od góry, w drugiej kolumnie, znajduje się figura o nieco ciemniejszym zabarwieniu niż pozostałe. Cała trudność polega na tym, żeby dostrzec nieco ciemniejszą tonację.

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
2. Nagła śmierć w święta w rodzinie królewskiej. Miał zaledwie 47 lat

Dobór kolorystyczny na obrazku sprawia, że zielone pola zdają się lekko migotać, co dodatkowo utrudnia rozpoznanie właściwego kwadratu. To zagadka dla wytrwałych osób, które doskonale radzą sobie z wychwytywaniem szczegółów.

Poniżej znajdziesz rozwiązanie zagadki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nikt nie zwrócił na to uwagi. Przyjaciółka Marty Kaczyńskiej zamieszana w największa aferę tego roku
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Świąteczne wiadomości o Marcie Kaczyńskiej podburzyły wielu Polaków. Zwrócili uwagę na jeden, bardzo ważny szczegół
  4. Najsmutniejsze święta w rodzinie Królikowskich. Żona aktora nie przestaje walczyć, ostatnie pół roku było dla niej koszmarem
  5. Świąteczna tragedia. Mama patrzyła, jak umierają jej małe dzieci i mąż

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News