Młoda dziewczyna czy stara kobieta? Zagadka od lat wprawia w osłupienie, tylko 1% osób widzi je obie

Młoda dziewczyna czy stara kobieta? Zagadka od lat wprawia w osłupienie, tylko 1% osób widzi je obie Źródło: lolmania

Zagadka, którą masz przed swoimi oczami, od lat wprawia w osłupienie. Okazuje się, że zaledwie 1% osób na świecie jest w stanie poradzić sobie z jej rozwiązaniem. Czy uda się tobie?

Zagadka może sprawić, że przez cały dzień będziesz się zastanawiać, jakim cudem na ilustracji narysowane są dwie kobiety. Odnaleźć obie panie nie jest tak prosto, jak mogłoby się wydawać. Popularną zagadkę przedstawiającą starszą i młodszą kobietę jest w stanie rozwiązać zaledwie 1% osób na świecie. 

Zagadka od lat wprawia w osłupienie

Zdjęcie, które masz przed sobą, w zależności od tego, jak na nie spojrzysz, przedstawia dwie kobiety. Jedna z nich jest młoda, druga starsza. Zagadka polega na tym, by odnaleźć na obrazku obie kobiety. Z pozoru łatwe zadanie może okazać się dużo trudniejsze niż myślisz. 

„Młoda dziewczyna, czy stara kobieta” to ilustracja, którą namalował brytyjski rysownik, W.E. Hill. Obrazek szybko stał się popularny za sprawą zagadki, którą zawiera. Od wielu lat miliony ludzi na całym świecie zachodzą w głowę, jakie jest jej rozwiązanie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zagadka z dwiema kobietami 

Jak to możliwe, że na ilustracji widnieją, aż dwie kobiety, skoro ewidentnie widać tylko jedną z nich? Okazuje się, że nasz mózg został oszukany. Zagadka z dwoma kobietami została narysowana tak, by oczy ulegały złudzeniu optycznemu. Niezależnie od tego, ile czasu poświęcisz na przyglądanie się rysunkowi, możesz nigdy nie dostrzec drugiej kobiety. Rozwiązanie tej zagadki niekoniecznie będzie łatwe, nawet jeżeli dowiesz się, że młoda kobieta patrzy w dal, a starsza spogląda w dół. 

Dzisiaj grzeje: 1. Warszawskie metro zostało nagrane przez Francuza. Zaskakująca reakcja, film zasypała lawina komentarzy
2. Znamy terminy wypłat trzynastej emerytury. Każdy emeryt powinien zapisać je sobie w kalendarzu

Czy teraz jesteś w stanie zauważyć obie kobiety? Jeśli tak, gratulujemy. Znajdujesz się w 1% ludzi na świecie, którzy na obrazku znajdują zarówno młodą, jak i starszą kobietę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Możesz uniknąć podwyżek opłat za śmieci. Musisz tylko zadbać o jedną rzecz
  3. Michał Szpak skomentował kariery Roksany Węgiel i Viki Gabor. Nikt nie spodziewał się tak mocnych słów, fanów zatkało
  4. 5 osób nie żyje, w tym małe dziecko. Zginęli w okropnych okolicznościach, koszmarne informacje z zagranicy
  5. Książę Harry w końcu przerwał milczenie. Wyjawił całą prawdę, dramatyczne, pełne żalu słowa

źródło: lolmania

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News