Informacje o nadchodzącej zimie stulecia, spływają do nas z całego kraju. Synoptycy od dłuższego czasu mówią o październiku jako jej początku. Wygląda na to, że ich przewidywania powoli się sprawdzają.

W południe Polski uderzyła potężna śnieżyca, która w mgnieniu oka zamieniła deszczowy krajobraz w lodową pustynię. W sieci pojawiły się już zdjęcia z Doliny Pięciu Stawów, która stała się pierwszą ofiarą mroźnego żywiołu. Najcięższa pora roku nie czekała tam do grudnia.

Wystarczyło zaledwie kilka godzin

Podobny los spotkał Zakopane. Tam w ciągu kilkudziesięciu minut, popularne Krupówki ogarnęła śnieżna zamieć. Według mediów również reszta Polski musi przygotować się na uderzenie, które na pewno zaskoczy drogowców. Zima, która przebić ma tę z przełomu lat 1978/79, może nadejść lada dzień.

Nadchodzą lawiny

Już od ubiegłego tygodnia Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ostrzega przed trudnymi warunkami w górach. Jedna z notatek opisuje zasypane szlaki, ograniczenia widoczności i 15-centymetrową warstwę białego puchu na Kasprowym Wierchu. Od 24 października obowiązuje także pierwszy stopień zagrożenia lawinowego dla polskich Tatr.

źródło: gazeta.pl

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

W strefie skażenia: Tak dziś wygląda Czarnobyl [ZOBACZ!]

...

Zobacz również