pjimage
screen Youtube/ modny krakow
Wiadomości Pikio - 14 Listopada 2017

Zablokowali kultowego fotografa na Fejsbooku! Miał propagować faszyzm

Do kuriozalnej sytuacji doszło na najpopularniejszym serwisie społecznościowym świata. Chris Niedenthal ma na cała dobę zablokowane konto. Wszystko przez osobiste zdjęcia z Marszu Niepodległości. 

Zdaniem Facebooka zdjęcia Niedenthala, jednego z najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich, jakie zamieścił na profilu...propagowały treści faszystowskie i rasistowskie. Natychmiast po publikacji zostały usunięte. Gdy tylko fotograf postanowił po raz kolejny umieścić je na portalu zablokowano go na 24 godziny. Chris Niedenthal podzielił się z Wirtualną Polską tym co go spotkało: To smutne. Zamieściłem kilkanaście zdjęć z Marszu Niepodległości spotkały się żywą reakcją oglądających. Były komentowane, lajkowane, wywołały wielką dyskusję lecz nagle zniknęły. Zdjęcia zamieszczone przez znanego fotografika były częścią reportażu, który chciał opublikować na temat sobotniego Marszu Niepodległości. Widać na nich zamaskowane twarze uczestników, symbole krzyża celtyckiego, a także symbol Obozu Narodowo- Radykalnego- falangę. Wśród bohaterów materiału widzimy ponadto małego chłopca, trzymającego flagę oraz uczestników tylko idących w pochodzie z rodzinami, nie mających powiązań z radykalnymi grupami.

Walka z cenzurą na Facebooku ciągle trwa
Cenzura została najprawdopodobniej zarządzona przez automatyczne systemy, uznające tą konkretnie treść za nieodpowiednią. Konteksty danej publikacji nie są przez nie odczytywane. Anna Streżyńska, stojąca na czele ministerstwa cyfryzacji, zajmuje się sprawą cenzury internetu przez Facebooka. Po tym jak rok temu serwis zablokował strony Ruchu Narodowego, ONR i Młodzieży Wszechpolskiej pani minister wstawiła się za prawicowymi działaczami. Powiedziała wtedy tak: Mark Zuckerberg nie ma prawa nie życzyć sobie znaku Falangi i wielu innych znaków, które są legalne w poszczególnych krajach. Facebook naruszył zasadę niestosowania prewencyjnej cenzury, która jest konstytucyjną zasadą.Obecnie trwają już prace w sprawie zapisów regulujących działalność Facebooka w naszym kraju. Głównie chodzi tutaj o sytuację podczas której serwis blokuje konto użytkownika bądź fanpage, powołując się na wewnętrzny regulamin. - Pierwszą osobą, która zgłosiła się z zablokowanym kontem nie był ONR-owiec, ktoś związany z Marszem Niepodległości, czy skrajna prawica, ale osoba będąca uosobieniem drugiej strony sporu, przedstawiciel liberalnego światopoglądu - powiedziała Streżyńska, motywując w ten sposób potrzebę napisania przepisów, które ograniczałyby cenzurę administratorów.Chris Niedenthal urodził się w 1950 roku w Londynie. Współpracował z wieloma znanymi czasopismami z całego świata. Jest laureatem World Press Photo z 1886 roku. Od wielu lat mieszka w Polsce.
marsz_niepodległości2017_6Tak wyglądał Marsz Niepodległości 2017 [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Duda z Tuskiem na Święcie Niepodległości? To musiało się tak skończyć... [MEMY]Duda z Tuskiem na Święcie Niepodległości? To musiało się tak skończyć... [MEMY]Czytaj dalej
Źródło: wp.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News