Instagram.com tomaszsekielski
Monika Majko - 12 Maja 2020

Chciał przekupić Sekielskich. Proponował, żeby w filmie o pedofilii nie było konkretnego biskupa

"Zabawa w chowanego" to kolejny film Marka i Tomasza Sekielskich, demaskujący problem pedofilii w polskim Kościele katolickim. Autorzy dokumentu ujawnili, że dostali ofertę łapówki za usunięcie z filmu wątku z jednym z biskupów.

"Zabawa w chowanego" będzie miała premierę w internecie już 16 maja 2020 roku. Po sukcesie kontrowersyjnego filmu "Tylko nie mów nikomu", wiele osób z niecierpliwością oczekuje drugiego dokumentu, stworzonego przez braci Sekielskich. Obraz ma pokazywać mechanizmy w Kościele katolickim, pomagające duchownym posądzonym o czyny pedofilskie unikać odpowiedzialności i przez lata bezkarnie sprawować dalej posługę kapłańską.

W wywiadzie dla "Newsweeka", Marek Sekielski wyjawił, że została mu złożona propozycja usunięcia jednego z wątków w nowym filmie, w zamian za łapówkę pieniężną. Dziennikarz nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał.

– Odezwał się tajemniczy inwestor, który chciał zainwestować w inny nasz film, który dotyczy SKOK-ów. Poszedłem na spotkanie i w pewnym momencie padła propozycja, abyśmy nie pokazywali biskupa, którym się zajmujemy, bo to tak fantastyczny człowiek, że należy go chronić za wszelką cenę. I padło pytanie, ile ta cena wynosi? Zamurowało mnie. Wyszedłem – wyjawił Marek Sekielski.

źródło: Fakt 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News