Amadeus Music Awards 2015
Amadeus Music Awards 2015, Volkstheater, Wien, 29.3.2015, Conchita WURST
Wiadomości Pikio - 7 Czerwca 2015

Za koncert Conchity podatnicy zapłacą prawie milion złotych

Austriacka drag queen Conchita Wurst ma 27 czerwca wystąpić na koncercie zorganizowanym w celu promocji województwa świętokrzyskiego. Koszt imprezy nie jest mały. Za "Sabat Czarownic" podatnicy mają zapłacić ponad 900 000 złotych.

Będzie to pierwszy koncert Conchity w Polsce. Jako zwycięzca poprzedniej edycji Eurowizji "Kobieta z Brodą" jest światowej sławy celebrytką, dlatego nie dziwi fakt, iż jej wynagrodzenie za imprezę jest potężne. Rosną więc koszty całego wydarzenia. W związku z tym, oprotestowanie wydarzenia zalecają niektórzy lokalni politycy. W rozmowie z Gazetą Wyborczą radny PiS Bogdan Latosiński mówi: - Kiedy usłyszałem dzisiaj w radiu informację o tym koncercie, sam do siebie powiedziałem pipipipi... Jeżeli ta osoba wystąpi na koncercie, sam osobiście zaprotestuję podczas sesji sejmiku województwa świętokrzyskiego. - Ja jestem katolikiem i konserwatystą. Uważam, że mężczyzna jest mężczyzną, a kobieta - kobietą. O dodatkach nie chcę mówić, bo to moje odczucia wewnętrzne – dodaje radny PiS. Część osób obawia się, że koncert może zakończyć się awanturą. Wszystko przez to, że region świętokrzyski ma być wciąż regionem bardzo konserwatywnym. Występ "kobiety z brodą" oraz fakt, iż impreza pochłonie prawie milion złotych może zdenerwować miejscowych. Inna sprawa, że podczas Sabatu Czarownic mają wystąpić również tacy muzycy jak Ewelina Lisowska, Kombi, Afromental i chór gospel Sound'n'Grace. https://www.youtube.com/watch?v=SaolVEJEjV4Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: newsweek.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News