Protestujący członkowie społeczności dotkniętej pożarem Greenfell Tower z hasłami sprawiedliwości dla ofiar i poszkodowanych przeprowadzili prawdziwy szturm na ratusz dzielnicy Royal Borough of Kensington and Chelsea.

Tłum zebrał się w pobliżu miejsca, gdzie doszło do tragedii. Wiele osób przyszło z transparentami i hasłami na ustach. Uczestniczący w zgromadzeniu w pewnym momencie wdarli się do ratusza dzielnicy w środkowym Londynie.

Organizatorzy zebrania próbowali uspokoić protestujących, lecz nie udało im się. Ogromne napięcie i złość sięgnęły zenitu. Wewnątrz budynku i w pobliżu wejścia do niego wybuchła bijatyka.

Powodem frustracji są niedociągnięcia ze strony urzędu dzielnicy. Instytucję oskarża się o brak odpowiedniej dystrybucji datków na rzecz ofiar, oraz nie informowanie tych rodzin o losie ich bliskich – nie wiadomo, kto leży w szpitalu, a kto jest zaginiony.

– Ludzie domagają się śledztwa, władze muszą podjąć jakieś działanie  – żądają zebrani.

W pożarze bloku Greenfell Tower zginęło przynajmniej 30 osób, ale ta liczba prawdopodobnie wzrośnie. Według odpowiedzialnych za akcję ratunkową i oględziny pogorzeliska, na ostatnich trzech piętrach nie przeżył nikt.

fot. dailystar

źródło: dailystar.co.uk

ZOBACZ TAKŻE 

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również