SpaceX ogłasza przełom w kosmicznych podróżach

SpaceX ogłasza przełom w kosmicznych podróżach

To wiadomość z ostatniej chwili. Elon Musk ogłosił właśnie, że już wkrótce rozpocznie się zupełnie nowy etap w dziejach podboju kosmosu.

20 lipca 1969 roku o godzinie 20:17:40 UTC Apollo 11 wylądował na Księżycu, a człowiek po raz pierwszy w historii postawił na nim swoją stopę. Łącznie tego zaszczytu dostąpiło jedynie 12 osób. Ostatni taki lot odbył się w 1972 roku - później zaprzestano wysyłania ludzi na Księżyc.

Teraz po niemal pół wieku zostaną wznowione loty na Księżyc, jednak ich charakter będzie zupełnie inny niż wcześniej. Od teraz polecieć będą mogli tam nie tylko państwowi naukowcy, ale każdy kto ma odpowiednią ilość pieniędzy. To prawdziwy przełom

- Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić, że pod koniec następnego roku SpaceX wyśle dwie prywatne osoby w podróż na księżyc - czytamy.

Chociaż w tym momencie jest to luksus, na który pozwolić mogą sobie tylko najbogatsi, to nie ma wątpliwości, że ceny lotów z czasem będą maleć. Można więc mówić o początku zupełnie nowej ery. Ery księżycowej turystyki.

źródło: spacex.com

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News