Z ostatniej chwili: Rzecznik rządu poinformował o aktualnym stanie zdrowia premier Szydło

Z ostatniej chwili: Rzecznik rządu poinformował o aktualnym stanie zdrowia premier Szydło

W piątek późnym wieczorem doszło do kolejnej kolizji z udziałem rządowych limuzyn. Tym razem w wypadku ucierpiała szefowa rządu Prawa i Sprawiedliwości. W sobotę rano na specjalnie zwołanej konferencji rzecznik rządu poinformował o aktualnym stanie zdrowia premier.

Wczoraj w późnym wieczorem w Oświęcimiu doszło do poważnego wypadku z udziałem limuzyny, którą jechała premier Beata Szydło. Kierowca chcąc uniknąć zderzenia z innym pojazdem gwałtownie skręcił i uderzył w drzewo.

Premier Szydło została natychmiast przewieziona najpierw do lokalnego szpitala, a potem śmigłowcem do Warszawy gdzie przeszła kolejne badania.

Dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej, rzecznik rządu PiS Rafał Bochenek poinformował o aktualnym stanie zdrowia szefowej rządu.

Z informacji jakie udzielił Bochenek wynika, że stan zdrowia pani premier Szydło jest stabilny, wszystko jest pod kontrolą i nic poważnego się jej nie stało. Wszystkie ewentualne poważne obrażenia wewnętrzne zostały wykluczone podczas rutynowych badań jakie przechodzą wszyscy uczestniczący w takich kolizjach.

Rzecznik lakonicznie wypowiedział się na temat obrażeń zewnętrznych premier - powiedział jedynie, że "premier doznała pewnych obrażeń". Nie sprecyzował o jakie obrażenia chodzi.

Bochenek poinformował, że premier jest w stanie pełnić swoją funkcję, może realizować obowiązki szefowej rządu ale na chwilę obecną zostanie jeszcze pod obserwacją lekarską. Nie wiadomo czy będzie w stanie poprowadzić posiedzenie rządu w przyszłym tygodniu.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News