Po dwóch dekadach oczekiwania, wreszcie się udało. Legia Warszawa uzyskała w końcu dostęp do piłkarskiego raju – Ligi Mistrzów. Miała być sielanka, jest koszmar.

Nawet najwięksi optymiści nie spodziewali się, że Legia Warszawa jest w stanie wyjść z grupy z Realem Madryt, Borussią Dortmund oraz Sportingiem Lizbona. Liczono natomiast na nieco walki oraz możliwość obejrzenia największych piłkarskich gwiazd z perspektywy stadionu przy Łazienkowskiej. Nic z tego.

Mecz z Borussią Dortmund zostanie w Warszawie zapamiętany jako jeden z najgorszych w historii. Nie dosyć, że Legia skompromitowała się przegrywając 6 do 0, to jeszcze swoją cegiełkę dołożyli kibice.

Podczas przegranego przez Legię meczu doszło do zadymy, która miała miejsce po pierwszej połowie. Niemcy mieli wykrzykiwać do Polaków obraźliwe hasła i ich prowokować – donoszą świadkowie. Grupa kibiców Legii próbowała przedrzeć się na trybunę gości, by wdać się w awanturę.

Doszło do bójki, a kibice Legii użyli gazu. Według świadków, pryskali też w Niemców, ale filmy rejestrują przede wszystkim bójkę i starcie na gaz ze stewardami, którzy użyli tego samego środka, by uspokoić sytuację. Nie ma potwierdzenia, że gazowani byli Niemcy, choć niemieckie media przekonują, że tak było.
Legii przedstawiono następujące zarzuty:
– zakłócenia porządku,
– rzucanie przedmiotów na murawę,
– użycie pirotechniki,
– niedostateczna organizacja,
– zablokowane przejścia,
– zachowania rasistowskie.

Teraz wiemy już, jaka kara spotka Legię za wybryki jej kibiców. UEFA zadecydowała o zamknięciu warszawskiego stadionu na najbliższy mecz domowy w Lidze Mistrzów oznacza to, że warszawscy kibice nie będą mogli zobaczyć wyczekiwanego spotkania z Realem Madryt. Dodatkowo klub będzie musiał zapłacić 80 tysięcy euro grzywny.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

źródło: onet, weszło

...

Zobacz również