Udostępniony na kanale „YouTube Spotlight” film opowiadający o losie uchodźców i ich historiach spotkał się z nie  najlepszym odbiorem internautów. Serwis YouTube nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw.

Film dodano zaledwie wczoraj, czyli w Światowy Dzień Uchodźcy, a zdążył dobić już do prawie 10,5 milionów wyświetleń i zdobyć 121 tyś. polubień. Czego zdobył jednak więcej, to tzw. „dislikes”, a to już nie podobało się administratorom YouTube’a, którzy konsekwentnie usuwają łapki w dół. Zwrócili już na to uwagę rozwścieczeni komentujący.

„Dyslakji znów poszły w dół. Serio YouTube?”

Sekcja komentarzy nie pozostawia wątpliwości co do nastrojów dużej części internatów. Górują słowa sprzeciwiające się przyjmowaniu uchodźców do krajów europejskich. Najwięcej polubień zyskał komentarz zamieszczony przez osobę z Polski.

„Jestem z Polski i ogromnie cieszy mnie, że nie znajdują się oni w moim kraju”

Administracja YouTube znana jest raczej z poglądów odwrotnych do tych komentujących. Musi być ona zadziwiona reakcją na film. Być może stąd usuwanie negatywnych ocen spod niego. To dosyć ryzykowny ruch ze strony serwisu, gdyż zwykle takie działania poddawane są ostrej krytyce.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Lxbdvo2vFwc

 

źródło: YouTube

 

 

...

Zobacz również