Wyrzucili Yorka, bo pojechali na wakacje. Wcześniej lekarz odmówił im uśpienia psa

Wyrzucili Yorka, bo pojechali na wakacje. Wcześniej lekarz odmówił im uśpienia psa Źródło: Unsplash/Egor Lyfar

York został porzucony przez właścicieli tylko dlatego, że chcieli wyjechać na wakacje. Wcześniej domagali się uśpienia zwierzęcia, jednak weterynarze nie zgodzili się na wykonanie zabiegu. Kolejna niesamowicie smutna historia, w której człowiek rozczarowuje psa.

York to bardzo popularna rasa psów, która urzeka wiele osób swoim miniaturowym rozmiarem i oryginalnym wyglądem. Historia właścicieli psa z Gdańska jest kolejnym przykładem na to, że nie wszyscy powinni mieć jednak zwierzęta. Para chciała pojechać na wakacje, więc porzuciła swojego pupila, a wcześniej usiłowała namówić lekarza na uśpienie go.  

York porzucony przez swoich opiekunów 

York został porzucony przez osoby, które zobowiązały się nim zajmować. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że pies to nie zabawka i nie można go wyrzucić wtedy, kiedy się znudzi. Historia pary z Gdańska jest kolejnym przykładem niedojrzałości i okrucieństwa niektórych osób.

Opiekunowie przyprowadzili psa do weterynarza z zamiarem uśpienia, jednak gdy ten się nie zgodził, zdecydowali się zostawić swojego pupila. Wszystko dlatego, że pies kolidował z ich wakacyjnymi planami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Skandaliczna postawa właścicieli psa 

Właściciele 12-letniego yorka zjawili się w gdańskiej klinice weterynaryjnej twierdząc, że pies jest ciężko chory i domagali się uśpienia zwierzęcia. Lekarz nie zgodził się na wykonanie tego ostatecznego zabiegu, ponieważ po zbadaniu psa stwierdził u niego jedynie przerost prostaty. Jest to schorzenie, które rzeczywiście wymaga leczenia, ale nie kwalifikuje yorka do eutanazji. Kiedy właściciele usłyszeli diagnozę, zdecydowali się zrzec praw do opieki nad zwierzęciem i go porzucić. 

Później okazało się, że główną motywacją opiekunów psa był wyjazd na wymarzone wakacje. 12-letni pupil ewidentnie przeszkadzał im w realizacji marzenia o podróży, więc postanowili się go pozbyć. Ich skandaliczne zachowanie wzburzyło pracownikami lecznicy dla zwierząt. Trudno sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś towarzyszy ci przez tyle lat, a później ot tak, porzucasz go, jakby nie miał żadnego znaczenia. 

Psem zajęli się weterynarze pracujący w gdańskiej lecznicy. York, dostał nowe imię - Logan i teraz szuka kochającego domu. O całej sprawie poinformowała Trójmiejska Lecznica Weterynaryjna na swoim profilu na Facebooku. 

Źródło: Instagram/Trójmiejska Klinika Weterynaryjna

ZOBACZ TAKŻE

  1. Kwaśniewska została mamą! Córka prezydenta w końcu pochwaliła się swoim maluszkiem. Fani nie mogą uwierzyć w to, co widzą
  2. Nie żyje piękna gwiazda. Jej partner odrąbał jej głowę, a zdjęciem pochwalił się w internecie
  3. Takiej żenady jeszcze nie było, upokarzali Ewę Farną przed koncertem. Zmiażdżyła ich ze sceny po mistrzowsku
  4. Wyciekły nieznane wstrząsające kulisy małżeństwa ojca Dawidka z żoną Julią. Zwalają z nóg
  5. Żona Sławomira wymieniła czułości z obcym mężczyzną. Przy królu disco polo wygląda jak prawdziwy Apollo (FOTO)
  6. Marta Kaczyńska ostro prowokuje. Wrzuciła do sieci nagranie, o którym piszą dziś wszystkie media

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News