Ygritte
youtube.com/GameofThrones
Adrian Sobolewski - 8 Maja 2019

Jon Snow bardzo przeżył jej śmierć. Kim jest Ygritte w prawdziwym życiu?

Ygritte była pierwszą ważną kobietą w życiu Jona Snow. Ich związek niestety nie przetrwał - został brutalnie zakończony w czasie walki o Czarny Zamek. Jednak w pewnym sensie ciągnie się on dalej - co aktualnie łączy Ygritte i Jona?

Ygritte była jedną z najciekawszych postaci w początkowych sezonach Gry o Tron. Kobieta mieszkająca na północ od Muru zawróciła w Jonowi w głowie, a jej powiedzenie "You know nothing Jon Snow" ("Nic nie wiesz Jonie Snow") stało się hitem Internetu. Co wiemy o jej historii i aktorce, która wcielała się w tę postać?

Ygritte i Jon Snow - Gra o Tron

Ygritte po raz pierwszy pojawiła się w serialu w drugiem sezonie, podczas gdy Jon wyruszył na swój pierwszy zwiad na północ od Muru. Była ona jedną z wojowniczek z grupy, która zaatakowała obóz Nocnej Straży. Ich atak został odparty a Ygritte jako jedyna przeżyła nieudaną ofensywę. Zostaje wzięta do niewoli, a przywódca wyprawy Nocnych Strażników zleca Jonowi zabicie jej.

Przyszłemu Królowi Północy jednak trudno podnieść na nią rękę, co wykorzystuje Ygritte i ucieka. Zostaje jednak złapana przez Jona. Podczas ich poszukiwania reszty grupy dziewczyna poddaje w wątpliwość wszystkie przekonania Jona dotyczące Wolnych Ludzi, a także wyśmiewa przysięgę Nocnej Straży i stara się go uwieść. Nie udaje jej się, ale za to powoduje, że Jon, razem z innymi strażnikami, wpada w ręce jej towarzyszy.

Ygritte - śmierć wstrząsnęła fanami

Dalszy ciąg historii Ygritte jest bardzo tragiczny. Jonowi udaje się wkupić w łaski przywódcy Wolnych Ludzi i zostaje wysłany wraz z grupą Tormunda i Ygritte aby zaatakować Nocny Zamek. Po drodze dwójka zakochuje się w sobie i spędza upojną noc w gorących źródłach. Jonowi jednak nie udaje się utrzymać pozorów i zdradza Wolnych Ludzi gdy ci każą mu zabić niewinnego farmera.

W wyniku tej zdrady łamie on serce Ygritte, która strzela do niego trzy razy z łuku, ale specjalnie celuje tak, aby go nie zabić - nie jest w stanie odebrać życia swojemu kochankowi. Do ich ostatniego spotkania dochodzi w czasie walki o Czarny Zamek. Jest ona jedną z wojowniczek, które atakują bramy zamku od południa. Podczas bitwy łuczniczka spotyka się w końcu oko w oko z Jonem, ale w momencie zawahania zostaje przebita strzałą od tyłu. Umiera w ramionach Jona, w jednym z najbardziej wzruszających momentów w historii całej serii.

Ygritte - aktorka. Rose Leslie również romansuje z Jonem Snow

Śmierć Ygritte wcale nie była końcem jej romansu z Jonem - a przynajmniej nie w prawdziwym życiu. Aktorzy grający tę parę bardzo wpadli sobie w oko podczas kręcenia serialu. Bez wątpienia pomogły w tym gorące sceny, które nagrywali w romantycznych zakątkach gorących źródeł! Rose Leslie i Kit Harrington, aktor wcielający się w rolę Jona Snow, ogłosili swoje zaręczyny w 2017 roku. Fani mogli cieszyć się ich ślubem już rok później - ceremonia odbyła się 23 czerwca 2018 roku, a na wesele zaproszonych było wielu przyjaciół pary z planu Game of Thrones.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Jak się skończy Gra o Tron? Teorie fanowskie są niesamowite
  2. Kiedy premiera Lucyfera w Netflix? Data, zwiastun 4. sezonu
  3. Kim jest Missandei z Gry o Tron i co łączy ją z Szarym Robakiem?
  4. Beric Dondarrion bohaterem 3. odcinka Gry o Tron. Przyczynił się do zwycięstwa
  5. Związek Tyriona i Sansy wchodzi na nowy poziom? Fani mają swoje teorie
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News