Koledzy rzucili mu wyzwanie, wypił litr popularnego produktu. Od razu dostał drgawek, 19-latek walczy o życie

Koledzy rzucili mu wyzwanie, wypił litr popularnego produktu. Od razu dostał drgawek, 19-latek walczy o życie Źródło: Unsplash.com Callum Shaw

Wyzwanie, które rzucili mu znajomi, zakończyło się dla nastolatka niemal tragicznie. Zachęcony przez kolegów chłopak wypił litr popularnego produktu, chwilę później dostał drgawek i zapadł w śpiączkę. Lekarze robili co mogli, by uratować mu życie, miał ogromne szczęście.

Wyzwanie miało być niewinną zabawą, a niemal skończyło się ogromną tragedią. 19-latek, zachęcony przez swoich znajomych, wypił litr popularnego produktu na raz. Niemal natychmiast dostał drgawek, a później zapadł w śpiączkę. Lekarze podkreślają, jak wielkie szczęście miał młody mężczyzna.

Wyzwanie prawie zakończyło się śmiercią 19-latka

Historia tego niezwykłego przypadku medycznego została opublikowana w Journal of Emergency Medicine. 19-latek z Wirginii miał wiele szczęścia, ze udało mu się przeżyć wyzwanie, które dla zabawy rzucili mu znajomi. Lekarze podkreślają, że niewinna gra, mogła zakończyć się dla niego tragicznie.

Nastolatek wypił litr sosu sojowego na raz, w ramach wyzwania, które rzucili mu koledzy. Niemal natychmiast dostał drgawek, a przerażeni znajomi zabrali go na pogotowie. W szpitalu młody mężczyzna zapadł w śpiączkę i nie reagował na żadne bodźce. lekarze z Wirginii podkreślają, że chłopak prawdopodobnie jest pierwszą osobą na świecie, która umyślnie przedawkowała sól.

Niewinne wyzwanie mogło doprowadzić do wielkiej tragedii

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Medycy robili co mogli, by uratować nastolatkowi życie. W jego organizmie doszło do hipernatremii, czyli zaburzenia gospodarki sodowej, która może prowadzić do krwawienia śródczaszkowego. Układ nerwowy chłopaka przestał poprawnie działać. Lekarze natychmiast rozpoczęli proces wypłukiwania z nastolatka nadmiaru soli za pomocą wpompowywania w jego ciało niego wody z cukrem.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny komunikat MSZ. Nagła zmiana w ostatniej chwili, wielu Polaków odetchnie z ulgą

2. Najgorsze znaki zodiaku w historii. Lepiej trzymać się od nich z daleka, są mistrzami manipulacji

19-latek miał dużo szczęścia. Przez jakiś czas pojawiały się u niego jeszcze napady drgawkowe, lecz objawy ustąpiły w przeciągu miesiąca. Chłopak wrócił do szkoły i dobrze radził sobie podczas egzaminów co oznacza, że groźny stan nie wywołał u niego również żadnych uszkodzeń neurologicznych. To niezwykłe, bo ta bardzo niebezpieczna sytuacja mogła zakończyć się o wiele gorzej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o przeciążeniu wątroby. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Mariusz Pudzianowski zrobił fanom prezent na dzień dziecka. Pokazał zdjęcie, gdy był chłopcem. Nie poznacie go (FOTO)
  3. Jeśli ją masz, natychmiast usuń, zamienia telefon w bezużyteczną cegłę. Eksperci ostrzegają
  4. Wrzucił do internetu nagranie. Chwilę później zginął w tragicznych okolicznościach
  5. 77-latka włożyła kartę do bankomatu i wprowadziła kod PIN. Sekundy później ktoś zaszedł ją od tyłu, popełnił wielki błąd
  6. Lidl ostrzega wszystkich klientów przed ogromnym oszustwem. Możesz stracić pieniądze z karty


źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News